Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Biedronka przekaże 1,5 mln zł na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce

Biedronka przekaże 1,5 mln zł na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce

Sieć handlowa zapowiedziała, że przeznaczy co najmniej 1,5 mln zł na ochronę żubra, rysia, wilka, morświna, sóweczki oraz jeża wschodniego i zachodniego. To dochód ze sprzedaży książki o zagrożonych gatunkach „Chrońmy zagrożone gatunki”.

BANER MOBILEB1
Reklama

Wsparcie inicjatyw organizacji przyrodniczych 

Publikacja dostępna w sklepach sieci została przygotowana wspólnie z organizacjami, które działają na rzecz ochrony dzikich zwierząt. Towarzyszy popularnej zwłaszcza wśród najmłodszych akcji “Gang Swojaków”.

Książka ta opisuje gatunki zwierząt, które są zagrożone w naszym kraju, więc ma przede wszystkim walor edukacyjny. Dzięki temu, że była ona wspierana poprzez organizacje zajmujące się tą tematyką, będzie bardzo wysoko ceniona przez rodziców i dzieci mówi w rozmowie newseria.pl Marcin Ładak, członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Biedronka cały utarg z jej sprzedaży przeznaczy właśnie na wsparcie inicjatyw organizacji. Sieć zadeklarowała, że będzie to co najmniej 1,5 mln zł, ale w zależności od zaangażowania klientów może być jeszcze wyższa.

097912b6dcbd35f70e0b7c214780e7c9

Wspólne działanie

Kwota przekazana przez Biedronkę pozwoli zrealizować wiele różnych działań, na które nie mogą sobie pozwolić organizacje przyrodnicze. Sieć podjęła współpracę z czterema organizacjami, które od lat zajmują się ochroną zagrożonych gatunków. Liderem tego projektu zostanie PTOP „Salamandra”, które odpowiada za część działań. Pierwsze programy pomocowe ruszą jeszcze w tym roku i będą kontynuowane w 2022 roku.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Za tę kwotę możemy już bardzo wiele zrobić – mówi dr Andrzej Kepel, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”.

Ekoedukacja najmłodszych

Przedstawiciele sieci swoją akcją chcą się włączyć w edukację dzieci. Pomagają im w tym pluszowe maskotki – odpowiedniki zagrożonych gatunków dzikich zwierząt. Zabawki można zdobyć po uzbieraniu określonej liczby naklejek otrzymywanych po zakupach w Biedronce.

– Mówimy tutaj o gatunkach szczególnie zagrożonych na terenie naszego kraju, wśród których w ostatnim okresie nastąpił wyraźny spadek populacji, z bardzo różnych względów. To m.in. żubry, rysie, wilki oraz jeże – wymienia członek zarządu Jeronimo Martins Polska i dodaje  – Niektóre z tych populacji udaje się odbudowywać, niektóre zostają na bardzo niskim stopniu rozwoju, dlatego nasza inicjatywa wsparcia finansowego dla tych organizacji powinna przynieść wymierne rezultaty, nie tylko w tej sferze edukacyjnej, ale również w sferze odbudowy tych gatunków.

źródło: biznes.newseria.pl, media.biedronka.pl; fot. główne: Sóweczka, Damian Ostrowski PTOP Salamandra

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.