Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bolt uruchamia wypożyczalnię elektrycznych rowerów

Bolt uruchamia wypożyczalnię elektrycznych rowerów

Bolt uruchomił w Paryżu wypożyczalnię rowerów elektrycznych. To już kolejna usługa z zakresu miejskich wypożyczalni, która została dołączona do oferty platformy transportowej. Bolt jest pierwszą w Europie platformą, która w jednej aplikacji oferuje użytkownikom przewozy oraz wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg i rowerów. Jeszcze w tym roku, e-rowery trafią do kolejnych stolic w Europie.

BANER MOBILEB1
Reklama

Minimalizacja wpływu na środowisko naturalne

Wprowadzenie elektrycznych rowerów do miejskich wypożyczalni Bolt jest elementem realizacji „zielonych porządków”, czyli globalnego Green Planu Bolt, który wystartował w październiku 2019 roku. Green Plan to długoterminowe zobowiązanie platformy do zminimalizowania wpływu Bolt na środowisko naturalne.

5 mln ton Co₂ mniej

W ramach planu Bolt zobowiązał się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025, zmniejszenie europejskich emisji CO₂ poprzez uruchomienie większej liczby „zielonych przejazdów” dla pasażerów, uruchamianie kolejnych wypożyczalni elektrycznych hulajnóg i wprowadzenie zrównoważonych rozwiązań do swoich biur na całym świecie w 2020 roku.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– W Bolt tworzymy rozwiązania, które pozwalają mieszkańcom miast na tanie, wygodne i szybkie przemieszczanie się, ale dbanie o otaczające nas środowisko naturalne jest równie ważne. Oferowanie różnorodnych opcji transportu w aplikacji Bolt pod jedną marką oznacza, że ​​możemy zachęcić użytkowników do wybierania elektrycznych hulajnóg i rowerów na krótszych trasach. Takie podejście nie tylko jest przyjazne dla środowiska, ale też pozwala uniknąć korkówmówi Valerii Romanov, manager operacyjny odpowiadający za rozwój miejskich wypożyczalni w Bolt.

Elektryczne hulajnogi

Tymczasem w Polsce można już jeździć na nowych hulajnogach Bolt zaprojektowanych przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy. Są one niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne podświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– Nowe, współdzielone rowery elektryczne Bolt to także rozwiązanie, które odpowiada na aktualne potrzeby z zakresu społecznego dystansu. Mikro-mobilność powinna być dostępna szczególnie teraz, gdy kolejne obostrzenia są łagodzone. Nasza kultura operacyjna polega na efektywności kosztowej, co oznacza, że ​​możemy utrzymać najniższe ceny za usługi na wszystkich naszych rynkachdodaje Valerii Romanov.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.