BP postawi stacje ładowania elektryków na stacjach benzynowych w UK

Rośnie popularność samochodów elektrycznych. Wiele państw planuje zakazać sprzedaży aut spalinowych, które emitują zanieczyszczenia. Dlatego giganci paliwowi, tacy jak: Shell oraz BP próbują stopniowo przygotowywać się na nową rzeczywistość i przekształcają swoje stacje.

BP postanowiło w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wyposażyć swoje stacje benzynowe w Wielkiej Brytanii w punkty szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to odpowiedź na rosnącą popularność samochodów elektrycznych w całej Europie. Po drogach Wielkiej Brytanii już teraz jeździ około 130 tysięcy samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Ładowanie akumulatorów elektrycznych stanie się niewątpliwie ważną częścią naszej działalności, ale zapotrzebowanie klientów i dostępne technologie wciąż ewoluują”, komentuje sytuację prezes BP Downstream, Turfan Erginbilgic.

Na chwilę obecną BP nie poinformowało, na ilu stacjach staną ładowarki. Wiadomo, że mają one być kompaktowych rozmiarów, a sam proces ich montażu już się rozpoczął i potrwać powinien do końca marca. Potwierdzono, że inwestycja w ładowarki elektryczne zostanie zrealizowana również w innych państwach w 2018r., ale nie podano żadnych szczegółów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Solaris dostarczył 12 autobusów elektrycznych do Bergamo

Następny artykuł

Wydobycie węgla w Polsce spadło do poziomu z 1950 roku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,