Brazylijska straż miejska została wyposażone w elektryki produkcji BYD

Brazylijskie miasto São José dos Campo postanowiło rozwijać ideę elektromobilność w ramach miejscowej Straży Miejskiej (Guarda Civil Municipal). Chiński producent BYD 26 lipca dostarczył jednostce miejskiej 29 pojazdów BYD e5s oraz 1 pojazd BYD, które będą użytkowane przez lokalne służby w ramach codziennych obowiązków.

Jak zauważa portal Clean Technica, jest to jak do tej pory największa umowa motoryzacyjna Chińczyków na terytorium Brazylii. Miasta w Brazylii stale badają potencjał lokalnej elektryfikacji w celu redukcji emisji zanieczyszczeń w ramach transportu. „Według BYD ważne jest, aby skutecznie przyczyniać się do rozwoju zrównoważonego społeczeństwa. Firma realizuje podobne projekty zapewniające dostawy elektrycznych samochodów dla obszarów bezpieczeństwa publicznego w Chinach”, wyjaśnił Adriano Caputo, przedstawiciel działu sprzedaży BYD Brazil.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Chińczycy wygrali kwietniowe przetargi w São José dos Campo na dostawy samochodów elektrycznych dla lokalnych służb porządkowych. Umowy mają charakter 36-miesięcznych kontraktów leasingowych i zostały sygnowane po udanych testach BYD e7, w okresie od października 2017 roku do marca 2018 roku. Chińskie auta elektryczne osiągnęły największe wyniki pod względem dostępności, oszczędności i kosztów utrzymania.

Brazylia rozpoczyna powolny proces przekształcania swoich flot z użyciem samochodów elektrycznych i hybrydowych, czemu sprzyja nowa ustawa komunalna, która weszła w życie w marcu tego roku. Brazylia postrzega te dwa rodzaje napędów jako kluczowe czynniki powodujące: niższe koszty operacyjne, niższy poziom zanieczyszczenia w miastach i niższy poziom hałasu. Efektem tego będzie znacząca poprawa jakości życia mieszkańców miast.

Pojazdy BYD są obecnie użytkowane w ponad 200 miastach na całym świecie, a sama firma jest numerem jeden wśród globalnych sprzedawców nowych pojazdów elektrycznych w latach 2015-2017.

Źródło: CleanTechnica, indiatimes.com