Producent piwa Carlsberg stawia na OZE

Piwny gigant Carlsberg Group ogłosił, że jeden z jego browarów jest już w pełni zasilany biogazem oraz zieloną energią elektryczną. Jednostka mieści się Falkenberg na terytorium Szwecji.

Carlsberg wyznaczył sobie ambitne plany na rzecz zrównoważonego rozwoju. Głównym celem jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji we wszystkich browarniach do 2030 roku. Kolejny cel to bazowanie w stu procentach na OZE, który ma być osiągnięty już w 2022 roku. Producent piwa do 2030 roku chce także zmniejszyć o pięćdziesiąt procent zużycie wody w porównaniu do 2015 roku.

Zmiana klimatu jest najprawdopodobniej jedną z najważniejszych kwestii dla społeczności, zarówno dla obywateli, jak i rządów oraz firm na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego rozwoju w Carlsberg Sverige” – powiedział Simon Boas Hoffmeyer, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju grupy Carlsberg

Browar w Falkenberg – jak podkreśla piwowar w komunikacie prasowym – korzysta z energii odnawialnej już od wielu lat. Dwadzieścia sześć procent energii cieplnej pochodzi z biogazu, wytwarzanego z odpadów browaru. Podkreśla się, że Szwecja posiada dobrze funkcjonującą infrastrukturę oraz dostępność do biogazu. W ramach programu Together Towards ZERO Grupa Carlsberg będzie dążyła do zrównoważonego rozwoju także z pomocą paneli słonecznych.

Carlsberg nie jest jedynym piwowarem, który w swoim rozwoju chce uwzględnić odnawialne źródła energii. Browar Anheuser-Bush InBev (ABInBex) zobowiązał się do przejścia do 2025 roku na źródła pochodzące z zielonej energetyki. Więcej informacji znajdą Państwo w artykule Piwny gigant wybiera Enela.

Zarówno Grupa Carlsberg, jak i ABInBev są członkami RE100, zespołu dużych firm zaangażowanych w energią odnawialną. W skład tego forum wchodzą także koncerny Apple, Facebook, Kellogg czy Goldman Sachs.

Browar spod Krakowa inwestuje w zieloną energię

Źródła: Carlsberg Group, CNBC

Foto: Flickr

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Powstał parlamentarny zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej

Następny artykuł

Fortum inwestuje w systemy zbierania energii fal morskich

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,