W centrum Żywca powstaje pasieka

Pszczoły są niezwykle pożytecznymi owadami, których niestety z roku na rok jest coraz mniej. Zabija je wiele czynników, między innymi stosowanie chemicznych środków w rolnictwie. Wśród nich najgroźniejsze dla pszczół są pestycydy, które zaburzają ich orientację w terenie, przez co nie są one w stanie wrócić do ula. Problem masowego ginięcia pszczół w ostatnich latach jest powszechnie znany, dzięki czemu powstają cenne inicjatywy, mające na celu jeszcze bardziej zwrócić uwagę na ten problem.

Jedna z nich będzie realizowana w centrum miasta Żywiec, a konkretnie w Parku Habsburgów. Powstaje tam mała miejska pasieka, w której skład będzie wchodzić dziewięć uli. Jej oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 29. lipca.

Jak mówi burmistrz miasta Antoni Szlagor, w tym małym projekcie chodzi o zwrócenie uwagi na to, jak ważne dla społeczeństwa są pszczoły i ch stabilna egzystencja. To one zapylają aż 71 gatunków roślin uprawnych spośród 100, które są odpowiedzialne za zapewnienie 90% żywności na świecie.  Otwarciu miejskiej pasieki będą towarzyszyć okolicznościowe imprezy – warto sprawdzić na stronach miasta! We wrześniu odbędzie się pierwsze żywieckie miodobranie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zimnolubna bateria usprawni produkcję biogazu

Następny artykuł

Galwanizowane baterie odmienią rynek?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,