Chcesz polecieć na słońce? Nic prostszego!

„Living with a Star” to program realizowany przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, znaną jako NASA. Jednym z projektów realizowanych w jej ramach jest wysłanie sondy Solar Probe w najgorętsze rejony kosmosu. Mowa bowiem o słońcu, którego temperatura powierzchni wynosi nieco ponad 5,5 tysiąca stopni Celsjusza. NASA chce się do niego zbliżyć.

By polecieć w stronę słońca wystarczy zdobyć bilet, co wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Na stronie internetowej projektu wystarczy podać swoje dane, a wejściówka na pokład zostanie dostarczona na nasz adres mailowy. Informacje zebrane ze wszystkich zgłoszeń zostaną wgrane na kartę pamięci, która znajdzie się wewnątrz sondy.

„Sonda Solar Probe uda się w rejony, których jeszcze nigdy nie eksplorowaliśmy. Zebrane dane pozwolą nam odpowiedzieć na pytania, które dręczą naukowców od ponad sześciu dekad”, powiedział Thomas Zurbuchen z NASA.

Ilość biletów jest jednak ograniczona, więc należy się pośpieszyć. Dzień 27 kwietnia jest ostatnim, w którym możemy „wejść” na pokład. Sama podróż odbędzie się w okresie wakacji bieżącego roku, tak więc już teraz należy zatroszczyć się o ewentualny urlop. 😉

Źródło: Flickr

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Rok więzienia w zawieszeniu za faszerowanie kurczaków solą

Dwóch przedsiębiorców z gminy Niemce (Sylwester K. i Rafał T.) sprzedało kontrahentowi 43 tony surowych filetów z kurczaka. Na taśmie produkcyjnej okazało się, że do filetów wstrzyknięto wodę z solą. Sprawa wyszła na jaw, bo przedsiębiorca również chciał wstrzyknąć filetom wodę z solą, jednak po drugim podaniu mięso eksplodowało.