Chiński producent samochodów elektrycznych wprowadza nowy model – NIO SUV ES6

Wkroczyli na rynek samochodów elektrycznych 4 lata temu. Od tego czasu szybko stali się zauważalni. A to za sprawą modelu ES8, którego produkcja osiągnęła 10 tysięcy sztuk. Chiński producent samochodów elektrycznych NIO wprowadza kolejny model samochodu elektrycznego – SUV ES6. Zamówienia na auta ruszą już niedługo, a dostawy rozpoczną się w czerwcu przyszłego roku.

Po sukcesie SUV’a ES8 chiński producent samochodów NIO wprowadza nowy samochód elektryczny. Jego następcą będzie SUV ES6, który osiąga 480 km zasięgu. Auto zostało zaprezentowane na „NIO Day” w Shanghai Oriental Sports Center. Cena auta to 52 tys. dolarów, czyli ok. 200 tysięcy złotych. Oferowany jest w dwóch wersjach: Standard i Performance, gdzie droższa wersja kosztuje 58 tys. dolarów.

Oto jak producent opisuje swój nowy model: “Wysokowydajny inteligentny elektryczny samochód terenowy ES6 o długich osiągach trafił na rynek podczas wieczornej premiery produktu. Dzięki wysokowytrzymałej konstrukcji hybrydowej z aluminium i włókna węglowego (CFRP), ES6 oferuje 4,7 sekundy przyspieszenia 0-100 km/h, zasięg NEDC powyżej 510 km i odległość hamowania 33,9-metrową od 100-0 km/h. ES6 rozszerza język stylistyki linii produktów NIO o stylową i sportową stylistykę oraz wyrafinowane, zaawansowane technologicznie wnętrze. ”

Przy wzrastającym popycie na samochody elektryczne wzrasta też liczba stacji akumulatorowych. Firma NIO postawiła natomiast na stacje wymiany akumulatorów samochodowych. Chiński producent zamontował 18 takich stacji na ponad 2000 km dróg ekspresowych. “NIO zbuduje ogólnokrajową sieć serwisową z ponad 160 punktami usługowymi w Chinach. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do ponad 300 w 2019 r., dodatkowo zwiększając możliwości usług NIO”, twierdzi producent.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.