Chiny zaopatrzą Izrael w autobusy elektryczne

Chińska spółka BYD wygrała duży przetarg w Izraelu na zakup autobusów elektrycznych. Izraelczycy chcą początkowo zakupić siedemnaście elektrycznych pojazdów o długości 12 metrów, które będą poruszały się po znajdującej się na północy kraju Haifie – trzecim pod względem wielkości mieście w Izraelu.

Autobusy będą obsługiwane przez spółkę Egged – największego operatora autobusów w Izraelu, który na dzień dzisiejszy zarządza ponad trzema tysiącami autobusów. Siedemnaście nowych pojazdów będzie realizować ponad dwieście kilometrów trasy dziennie. – To początek rewolucji w mieście Haifa, która ma na celu zmniejszenie ilości zanieczyszczeń pochodzących z transportu publicznego poprzez zaplanowaną inwestycję o wartości 93,6 miliona euro – powiedział izraelski Minister Ochrony Środowiska Ze’ev Elkin.

Isbrand Ho, przedstawiciel BYD, podkreślił, że dostawa autobusów elektrycznych do Izraela jest znaczącym krokiem świadczącym o rozwoju spółki oraz kolejnym dobrym doświadczeniem w trakcie czteroletniej współpracy z Izraelem. Przypomnijmy, że w 2013 roku Dan Bus Company, izraelski przewoźnik autobusowy działający w Tel Awiwie, sygnował porozumienie z BYD na dostawę około siedmiuset pojazdów.

BYD to chińska spółka z siedzibą w Hongkongu. Zasadniczo zajmuje się branżą informatyczną (podzespoły komputerowe, usługi montażowe) oraz motoryzacyjną, skupiając się przede wszystkim na rozwoju elektromobilności. Chińczycy rozwijają także projekty związane z energetyką słoneczną oraz magazynami energii. Obecnie koncern zatrudnia ponad sto osiemdziesiąt tysięcy pracowników i posiada dwadzieścia dwa parki przemysłowe.

    2 komentarze

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Apple wybuduje w Danii data center, które w stu procentach wykorzysta OZE

Następny artykuł

NFOŚiGW: przedsiębiorcy dostaną 120 mln zł na kogenerację. W toku są umowy na kolejne 174 mln zł

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
%d bloggers like this: