Chodnikowe panele słoneczne w Prologis Park Budapest-Harbor

Na terenie Prologis Park Budapest-Harbor zamontowano chodnikowe panele słoneczne. Projekt ten został zrealizowany przy współpracy firmy Prologis ze start-upem Platio, który zajmuje się systemami energii odnawialnej.

Zamontowane panele fotowoltaiczne mają powierzchnię 4,7 m2 i cechują się mocą szczytową na poziomie 720 Wp. Ich zadaniem jest dostarczenie energii elektrycznej do ładowarki dla samochodów elektrycznych, która znajduje się w pobliżu. Ewentualna nadwyżka prądu jest wykorzystywana przez budynek biurowy.

„Zależy nam na znalezieniu kluczowych partnerów, którzy wspierają innowacyjne technologie i mogą dać nam szansę na przetestowanie nowych możliwości ich stosowania. Z pomocą Prologis udało nam się zainstalować nasze pierwsze rozwiązanie dla stacji ładowania samochodów elektrycznych”, powiedział Miklós Illyés, współzałożyciel Platio.

Prologis Park Budpest-Harbor to centrum logistyczne, w którego skład wchodzi 10 budynków o powierzchni 132 tys. m2. Nie jest wykluczona rozbudowa tego ośrodka, bowiem cechuje się on dużym potencjałem – dostrzeganym zarówno przez prywatne przedsiębiorstwa, jak i lokalne władze.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Inwestycja w termomodernizację za 9 mln zł w gminie Biskupiec

Następny artykuł

W Katowicach możesz dostać mandat od drona

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,