Inwestycja w termomodernizację za 9 mln zł w gminie Biskupiec

Gmina Biskupiec otrzymała unijne dofinansowanie na termomodernizację trzech szkół oraz zabytkowego budynku urzędu miasta. Koszt całej inwestycji to 9 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Obiekty, które przejdą termomodernizację, to: Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 i zabytkowy Urząd Miejski w Biskupcu oraz Zespołu Szkół w Czerwonce. Inwestycja obejmie szereg proekologicznych działań, takich jak: termoizolacja, wymiana lub modernizacja centralnego ogrzewania oraz zamontowanie oświetlenia LEDowego.

Termomodernizacja pozwoli obniżyć wydatki na energię elektryczną i cieplną. Dodatkowo na budynkach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu oraz Zespołu Szkół w Czerwonce zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Natomiast Urząd Miejski, ze względu na zabytkową architekturę, będzie wyposażony w kotły zasilane biomasą.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Kontrakt na wykonanie inwestycji wygrała Spółka CEZ ESCO Polska, która od 2016 roku zajmuje się podnoszeniem efektywności i oszczędności energetycznej budynków.