Ciepło systemowe w walce z niską emisją

Przyczyną smogu w Polsce jest w 80 procentach tzw. „niska emisja”, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Sytuację pogarsza spalanie złej jakości węgla w urządzeniach nie spełniających żadnych norm emisji spalin. Najlepszym sposobem wyeliminowania problemu smogu jest zmiana ogrzewania na ekologiczne, czyli takie, które najmniej wpływa na środowisko.

Takim ogrzewaniem jest bezpieczne i czyste ciepło sieciowe. Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej oznacza mniej indywidualnych pieców i kominów, co bezpośrednio przyczynia się do znacznego ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery. W grudniu 2016 roku TAURON Ciepło złożył wnioski o dofinansowanie swojego Programu Likwidacji Niskiej Emisji w ramach działania 1.7 „Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie aglomeracji śląsko-dąbrowskiej” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014– 2020. Łącznie w ramach Programu TAURON Ciepło planuje przyłączyć ponad 180 MW mocy cieplnej do 2022 roku. W perspektywie oznacza to roczną redukcję około 52 tys. ton dwutlenku węgla oraz ok. 250 ton mniej pyłów zawieszonych w atmosferze.

W wywiadzie dla portalu swiatoze.pl, o programie likwidacji niskiej emisji mówi Marek Sztuka, Kierownik Biura Handlowego Tauron Ciepło:

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fotowoltaika ma się dobrze!

Następny artykuł

DTEK rozpocznie inwestycje w energię słoneczną od budowy 10MW-owej elektrowni fotowoltaicznej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,