Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

City By Bike od 1 kwietnia w Katowicach

City By Bike od 1 kwietnia w Katowicach

Od 1 kwietnia rusza kolejny sezon katowickich rowerów miejskich – City By Bike. Na start udostępnionych zostanie ponad 400 rowerów (w tym 10 typu cargo) oraz 50 punktów wypożyczeń. Ponadto z miejskich rowerów będzie można korzystać także poza Katowicami – w Chorzowie, Sosnowcu i Tychach.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Nextbike, firma, która w 2015 roku wprowadziła w Katowicach sieć wypożyczali rowerów miejskich, zapowiada, że w tym roku system będzie rozbudowywany i do dyspozycji mieszkańców miasta w sezonie będzie niemal 600 rowerów. Wśród nich pojawią się egzemplarze familijne, tzw. rowery trybu cargo.

Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach cały czas rośnie. W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z 600 rowerów i ponad 70 stacji, które tworzą największy system rowerów miejskich w regionie – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. Rozbudowanie sieci wiąże się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców – w tamtym roku katowickie rowery zostały wypożyczone ponad 200 tys. razy.

Reklama

Jak wspominaliśmy, na rozpoczęcie sezonu udostępnionych zostanie 400 rowerów, z których będzie można korzystać na terenie Katowic oraz dojeżdżać za ich pomocą do Chorzowa, Sosnowca i Tych. – City By Bike w tym sezonie przekroczy granice Katowic. Od 5 kwietnia wprowadzamy zmiany w regulaminie, na podstawie których wypożyczone w Katowicach standardowe rowery będzie można zwracać w Chorzowie, Sosnowcu, Tychach i odwrotnie – na rowerach z tych miast przejechać do Katowic. Dzięki współpracy poszczególnych miast i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii użytkownicy zyskają kolejny wygodny sposób przemieszczania się nie tylko w obrębie poszczególnych miast, ale również między nimi – powiedział Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Zasady wypożyczania rowerów miejskich nie ulegają zmianie, co oznacza, że osoby, które założyły konta w poprzednich latach wciąż mogą z nich korzystać. Wystarczy tylko sprawdzić, czy są aktywne i do dyspozycji w systemie mieć co najmniej 10 zł, aby sięgnąć po rower City By Bike. Rower wypożyczyć można za pomocą aplikacji mobilnej, terminala stacji lub przez Biuro Obsługi Klienta sieci. Przypominamy, że pierwsze 15 minut korzystania jest bezpłatne.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.