Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

CityQ – pojazd elektryczny pomiędzy rowerem a autem

cityq

CityQ – pojazd elektryczny pomiędzy rowerem a autem

CityQ to niskoemisyjny, komfortowy e-rower lub, jak kto woli, elektryczny rower samochodowy. Jego zaletą jest to, że ochroni nas podczas gorszych warunków pogodowych. Być może ten argument przekonana tych dotąd niezdecydowanych, aby z samochodu przesiąść się na… rower.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

CityQ to elektryczny rower, który chroni zarówno nasze głowy przed deszczem, wichurą, czy gradem, jak i ma neutralny wpływ na środowisko. Choć wyglądem przypomina raczej minisamochód, niż rower, to pojazd dostosowany do europejskich przepisów dotyczących rowerów elektrycznych. 

Nowoczesny i pomysłowy

Dzięki silnikowi o mocy 250 W pojazd osiąga max. prędkość 15 mil na godzinę, czyli około 24 km na godzinę. Choć prędkość nie jest zawrotna, to jest zdecydowanie wystarczająca, aby poruszać się po miejskich trasach – zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi rowerów elektrycznych.

Stworzenie pojazdu, będącego hybrydą auta i roweru znajduje uzasadnienie w badaniu luki pomiędzy jednymi a drugimi pojazdami. Rower dostarcza użytkownikowi pełnego komfortu jazdy – posiada drzwi, miejsce na bagaż, a nawet można w nim zamontować tylne siedzenia – np. dla dzieci.

zddONAehFmhEYVyJXaoXhLmXM3VTWPG9Ja9wxfXMRx9gQTGUT6MeeF2 JPpm0yGtLEwVP4PVNq32 eQlcYtCLwCpMqvMNdqVe8PSievvoTxt4RbESnXKgRZOhZ y4mtfI5Kucym
źródło: ebike tips

Ekojazda z aplikacją

Pojazd to dzieło Norwegów z firmy CityQ. Startup poszukuje inwestorów przed oficjalnym uruchomieniem. Niedawno podpisał umowę z UpSteam, mobilną myjnią samochodową. Dlatego też pojazd będzie wyposażony w odpowiednie środki czyszczące pojazd, takie jak odkurzacz, parownice i myjki. Jak mówi dyrektor generalny firmy UpSteam Martin Kristerson, CityQ jest zgodne z misją ekologii oraz zrównoważonego transportu.

nmgu5vkoEv6b a8YgJmKomt86JhOqIWwcbG6 1dgkDVon5rrOUEoqZEh4Y0g3F0E30k aoClT7 eglIgrRquZzE7l3mjPdy9UwODRLxWIl22ZlPWMEEO2Fl uKDSoR15JRLNouw
źródło: ebike tips

Z kolei założyciel startupu, który wymyślił CityQ, Morten Rynning tak komentuje projekt: 

Miasta potrzebują tego typu innowacji, aby zastąpić ruch samochodowy rowerowym. Tylko 30% z nas jeździ na rowerze przy złej pogodzie. CityQ sprawia, że ​​jazda na rowerze stanie się wygodniejsza. Podobnie jak w samochodach elektrycznych,  zastępujemy mechanikę oprogramowaniem.

I dodał:

Podobnie jak w przypadku samochodu Tesla lub smartfona, CityQ może być naprawiany, konserwowany oraz można dodawać do niego nowe funkcje i aktualizować je. Wystarczą do tego najnowsze wersje aplikacji.

CityQ trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.