Codzienny EKO-horoskop: 1.04.

Kolejny dzień w domu, ale Eko Wróżka ma dla Was wiele pomysłów na przyjemne i ekologiczne spędzanie czasu. Gwiazdy mówią jedno – tylko ekologiczne rozwiązania i zdrowy tryb życia pomogą nam przetrwać w zdrowiu ten trudny czas!

Horoskop dzienny: Wodnik

Wodnik (20.01-18.02)

Fotowoltaika od Columbus Energy

Sposobów na ekologiczne życie jest sporo. Wybierz te, które sprawią, że nie tylko zaoszczędzisz, ale i będziesz w lepszej kondycji – jedz mniej mięsa, rób pasty warzywne, używaj kosmetyków domowej roboty. Planeta i Twoje ciało Ci za to podziękują!

Horoskop dzienny: Ryby

Ryby (19.02-20.03)

Jak umilić sobie czas? Warto sięgnąć po książkę „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach”, w której wybitny ornitolog Jacek Karczewski przybliża codzienność tych niezwykłych stworzeń. 

Horoskop dzienny: Baran

Baran (21.03-19.04)

Segregowanie śmieci wciąż nie jest Twoją najmocniejszą stroną i odpady nie zawsze trafiają w Ciebie do odpowiedniego pojemnika. Zanim znów będziesz próbował zgadywać, gdzie dana rzecz powinna się znaleźć, skorzystaj z podpowiedzi w sieci. 

Horoskop dzienny: Byk

Byk (20.04-20.05)

Jesteś osobą, która nie lubi zmian – cenisz stabilizację, nie przepadasz za niespodziankami. By nie zakłócać rytmu dnia ustal sobie plan i wykonuj go skrupulatnie. Podziel czas na pracę, relaks, ćwiczenia i gotowanie. Dziś możesz obejrzeć jakiś ciekawy dokument o tematyce przyrodniczej – na Netflixie i HBO jest duży wybór. 

Horoskop dzienny: Bliźnięta

Bliźnięta (21.05-21.06)

Domowe wypieki to coś, co łatwo Ci przychodzi. Może przestaniesz na jakiś czas kupować słodycze w sklepie i zajmiesz się pieczeniem ciast i ciastek? Na początek spróbuj prostego przepisu na szarlotkę!

Horoskop dzienny: Rak

Rak (22.06-22.07)

Wszystkie ubrania, których już nie nosisz, mogą mieć nowego właściciela. Spróbuj dziś zajrzeć do swojej garderoby i ocenić, co Ci się jeszcze podoba. Odłóż rzeczy, których już nie założysz i przeznacz je dla potrzebujących. Część ubrań, które są zniszczone lub zaplamione, możesz przerobić np. na ściereczki do czyszczenia. 

Horoskop dzienny: Lew

Lew (23.07-22.08)

Dziś jesteś w melancholijnym nastroju i zastanawiasz się, jak świat czeka nas po zakończeniu pandemii. Być może nauczymy się mądrzej korzystać z zasobów natury? Może wejdzie nam w nawyk ograniczanie konsumpcji? A może docenimy to, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni? 

Horoskop dzienny: Panna

Panna (23.08-22.09)

Tęsknisz za zgiełkiem miast i spotkaniami z przyjaciółmi, doskwiera Ci poczucie samotności. Spróbuj zaplanować jakieś wspólne działanie, które sprawi Ci przyjemność po zakończeniu pandemii. Może być to na przykład wypad do lasu ze znajomymi albo wegetariańskie śniadanie na świeżym powietrzu. 

Horoskop dzienny: Waga

Waga (23.09-22.10)

Masz spory zapas jabłek i gruszek? Zrób z nich kompot domowej roboty – to naprawdę proste i zastąpi soki kupowane w sklepie. Do kompotu możesz dodać cynamonu, wanilii czy nieco imbiru. Smacznego!

Horoskop dzienny: Skorpion

Skorpion (23.10-21.11)

Nowe obostrzenia, które wprowadzono w związku z walką z koronawirusem, z pewnością wpłyną na redukcję śladu węglowego. Odwołane loty, obowiązek pozostawania w domu, odwołanie imprez masowych na pewno dają planecie chwilowy oddech. Możesz dołożyć trochę od siebie i spróbować być jak najdłużej samowystarczalnym – gotować z dostępnych produktów, ograniczyć zakupy, sprzątać z użyciem detergentów domowej roboty. 

Horoskop dzienny: Strzelec

Strzelec (22.11-21.12)

Wiesz o ty, że każdy ma indywidualny wpływ na ochronę środowiska. W tej chwili wiele osób przelicza swoje wydatki i szuka oszczędności. Może zaplanujesz termomodernizację domu lub założysz panele fotowoltaiczne? Skorzystaj prędko z dostępnych dotacji – ekologiczne rozwiązania są dobre dla natury i Twojego portfela. 

Horoskop dzienny: Koziorożec

Koziorożec (22.12-19.01)

Jesteś już naprawdę zaawansowany w kulinariach związanych z dietą roślinną. Może czas na to, byś przygotował domowy ajvar? Pieczone bakłażany z papryką to znakomity przysmak do bułek, chleba i bagietek. Pasta jest łatwa w przygotowaniu, a kilka słoików pomoże Ci w  zdrowiu przetrwać czas pandemii.