Continental zaprezentuje swoje odkrycia

W dniach od 9 do 12 stycznia 2018 roku w Las Vegas odbywać się będą targi Consumer Electronics Show. Czy będziemy świadkami rewolucyjnej technologii udostępniającej szerokim masom łatwy i tani sposób ładowania samochodu elektrycznego? Twierdząco na to pytanie odpowiada firma Continental, która podczas tej imprezy zamierza pochwalić się swoimi osiągnięciami na polu elektromobilności.

Co takiego więc do zaprezentowania ma Continental?

Firma pokaże nam dwa nowe systemy ładowania akumulatorów, które pomagają zmaksymalizować zalety pojazdów napędzanych prądem. Oba systemy wejdą do produkcji w roku 2022.

Zaprojektowany dla maksymalnej wygody automatyczny system ładowania bezprzewodowego przesyła energię indukcyjnie, co oznacza, że kierowcy nie muszą już korzystać z kabla.

Systemowi temu towarzyszy nowe rozwiązanie w zakresie mikronawigacji, umożliwiające precyzyjne pozycjonowanie pojazdu nad podstawą ładującą.

Ładowanie indukcyjne polega na przekazywaniu energii ładowania bezprzewodowo z naziemnego padu ładującego do odbiornika znajdującego się w podwoziu pojazdu. Z tego względu, że ważne jest dokładne zlokalizowanie samochodu nad przekaźnikiem, firma opracowała rozwiązanie do mikronawigacji, które wykorzystuje system lokalizacji magnetycznej, aby ustawić pojazd do dziesięciu razy dokładniej, niż mógłby to zrobić konwencjonalny asystent parkowania.

Inteligentne czujniki pola magnetycznego zintegrowane w płycie naziemnej odbierają sygnały z EV, a następnie wysyłają dane z czujnika do samochodu za pośrednictwem istniejącego interfejsu komunikacji bezprzewodowej pojazdu.

System lokalizacji, który działa w paśmie częstotliwości dalekiego zasięgu, jest w stanie precyzyjnie wykryć pad, nawet gdy jest on pokryty warstwą śniegu lub liści. Ładowanie odbywa się w pełni automatycznie.

Drugi innowacyjny system – AllCharge – ma potencjał, aby zrewolucjonizować ładowanie za pomocą kabla.

Technologia AllCharge może wykorzystywać dowolny punkt ładowania niezależnie od szybkości ładowania, rodzaju prądu lub poziomu napięcia. Kierowca samochodu może bez obawy o zgodność wybrać dowolny punkt ładujący.

Oprócz elastyczności i wydajności AllCharge pozwala tworzyć z naszego pojazdu mobilny bank mocy, zdolny zaopatrywać w prąd dowolne urządzenia bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu. W tej roli samochód może być wykorzystywany na przykład do zasilania sprzętu na placach budowy.

Czekamy więc z niecierpliwością na targi w Las Vegas. Możliwe, że dzień zaprezentowania obu systemów ładujących przejdzie do historii elektromobilności, a przedstawione technologie szybko znajdą zastosowanie w praktyce.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: