Coraz więcej polskich elektrycznych samochodów

Coraz więcej polskich elektrycznych samochodów

Plan wspierania polskiej elektromobilności jest jeszcze w powijakach, chociaż już zaczyna się o nim mówić. Jak donosi Puls Biznesu, to wystarczyło, aby spowodować spore ożywienie w tym sektorze polskiej gospodarki – powstaje wiele prototypów pojazdów elektrycznych, a i starsze projekty zaczynają coraz bardziej kusić inwestorów.

Cel projektu wspierania polskiej elektromobilności jest ambitny – zakłada milion elektrycznych pojazdów na polskich drogach do roku 2050. Prace legislacyjne na tym projektem zostały już uruchomione przez Michała Kurtykę, wiceministra energii. Przedstawiciel ministerstwa energii zapowiada zapisanie w ustawie finansowych motywatorów do zakupu tego rodzaju pojazdów.

Plan wspierania elektromobilności w naszym kraju zakłada stworzenie prototypu tego rodzaju auta oraz rozwój infrastruktury do jego ładowania. Ma ona powstać głównie w dużych miastach, gdzie ładowane mają być pojazdy o niewielkim zasięgu – typowe samochody miejskie.

Konstruktorzy i projektanci aut zostali niesamowicie zmobilizowani tymi zapowiedziami. Wiele przedsiębiorstw widzi w rządowym projekcie szansę na rozwój. Zobaczymy, czy nad Wisłą powstanie konkurent Tesli czy Priusa. Z pewnością bacznie będziemy obserwować doniesienia z tego sektora rynku.