Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czy JinkoSolar sprzeda do Brazylii 1 GW paneli fotowoltaicznych?

Czy JinkoSolar sprzeda do Brazylii 1 GW paneli fotowoltaicznych?

Z prognoz chińskiego producenta na 2020 rok, o których mówił Gustavo Tegon, szef brazylijskiego działu sprzedaży JinkoSolar, wynika, że firma ma w planach sprzedaż 1 GW paneli fotowoltaicznych do Brazylii. W tym celu podejmuje współpracę z Aldo Solar.

BANER MOBILEB1
Reklama

Jinko Solar wejdzie na brazylijski rynek?

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku Jinko chce dostarczyć Brazylijczykom taką ilość paneli, która przełoży się na moc równą 100 MW. W związku z tym w ofercie Aldo Solar pojawiły się moduły o mocy 400 W, odpowiednie dla kogeneracji rozproszonej.

Tegon podkreśla, że współpraca z Aldo Solar będzie oznaczała dla JinkoSolar wzrost udziału w brazylijskim rynku, w którym obecnie ma już 12 procent. Z kolei zdaniem prezesa Aldo Solar – Pereiry Texeira, umowa z Chińczykami pozwoli zaspokoić rosnący w Brazylii popyt na fotowoltaikę. Według jego prognoz łączna moc energii solarnej w największym kraju Ameryki Południowej w 2020 roku osiągnie 4 GW.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jak podaje agencja Reuters, w Brazylii w 2019 roku do sieci przyłączono około 1,3 GW mocy z fotowoltaiki kogeneracyjnej.

Ostatnio prezydent Brazylii i jego poplecznicy wypowiedzieli na temat propozycji brazylijskiego regulatora gospodarki energetycznej, aby opodatkować energię solarną. Co zaskakujące, Bolsonaro jednoznacznie ogłosił sprzeciw wobec tego pomysłu.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.