Czy JinkoSolar sprzeda do Brazylii 1 GW paneli fotowoltaicznych?

Z prognoz chińskiego producenta na 2020 rok, o których mówił Gustavo Tegon, szef brazylijskiego działu sprzedaży JinkoSolar, wynika, że firma ma w planach sprzedaż 1 GW paneli fotowoltaicznych do Brazylii. W tym celu podejmuje współpracę z Aldo Solar.

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku Jinko chce dostarczyć Brazylijczykom taką ilość paneli, która przełoży się na moc równą 100 MW. W związku z tym w ofercie Aldo Solar pojawiły się moduły o mocy 400 W, odpowiednie dla kogeneracji rozproszonej.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Tegon podkreśla, że współpraca z Aldo Solar będzie oznaczała dla JinkoSolar wzrost udziału w brazylijskim rynku, w którym obecnie ma już 12 procent. Z kolei zdaniem prezesa Aldo Solar – Pereiry Texeira, umowa z Chińczykami pozwoli zaspokoić rosnący w Brazylii popyt na fotowoltaikę. Według jego prognoz łączna moc energii solarnej w największym kraju Ameryki Południowej w 2020 roku osiągnie 4 GW.

Jak podaje agencja Reuters, w Brazylii w 2019 roku do sieci przyłączono około 1,3 GW mocy z fotowoltaiki kogeneracyjnej.

Ostatnio prezydent Brazylii i jego poplecznicy wypowiedzieli na temat propozycji brazylijskiego regulatora gospodarki energetycznej, aby opodatkować energię solarną. Co zaskakujące, Bolsonaro jednoznacznie ogłosił sprzeciw wobec tego pomysłu.