Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czy warto postawić na bambus? The Cheeky Panda

cheeky panda szybkość wzrostu bambusa

Czy warto postawić na bambus? The Cheeky Panda

Proekologiczna postawa charakteryzuje się nie tylko segregowaniem odpadów, wybieraniem biodegradowalnych opakowań oraz stosowaniem urządzeń, które są energooszczędne i niskoemisyjne. Konsument może dbać o środowisko naturalne także wtedy, kiedy dba o samego siebie. Przykładem takiego działania są ekologiczne kosmetyki i produkty codziennej potrzeby, o których opowiedziała Justyna Pruszyńska z The Cheeky Panda Polska.

B1
Reklama

„The Cheeky Panda Polska jest to nowa firma, która aktualnie startuje na naszym rynku. Reprezentujemy bardzo ekologiczne produkty, które aktualnie są nowością na naszym rynku. Są to wytwory, które nie zawierają żadnej chemii i są wykonane w 100% z bambusa. Nie są wybielane, tak jak większość produktów celulozowych aktualnie dostępnych na rynku. Warto podkreślić, że produkty te są bardzo przyjazne dla skóry, są polecane szczególnie skórom najwrażliwszym, atopowym, alergicznym, są bardzo przyjemne w dotyku i są polecane również dla najmłodszych”, zauważyła Justyna Pruszyńska.

Reklama

Wybór bambusa był nieprzypadkowy, ponieważ jest to najszybciej rosnąca roślina na świecie. Dla porównania, drzewa rosną przez 20-30 lat, by osiągnąć wielkość umożliwiającą wykorzystanie ich w przemyśle. W przypadku bambusa ten czas jest o wiele krótszy – można go zbierać każdego roku. Co więcej, naturalny bambus posiada wiele właściwości korzystnie wpływających na ludzkie zdrowie: jest to surowiec hipoalergiczny, antybakteryjny, działa nawilżająco, a artykuły wykonane z tej rośliny zmniejszają podrażnienia skóry u alergików i osób szczególnie wrażliwych. Jak podkreśla producent, przeprowadzone badania na osobach chorych na egzemę oraz posiadających wrażliwą skórę dowiodły, że stosowanie produktów marki The Cheeky Panda Polska nie wywołało u nich podrażnień, a ponad 68% badanych uznało, że powyższe produkty poprawiły stan ich skóry. Było to możliwe m.in. dzięki specjalnie opracowanym składom tych produktów, które nie zawierają środków zapachowych, substancji wybielających na bazie chloru, bisfenolu A (B.P.A.), pyłu papierowego i wielu innych alergenów.

Artykuły produkowane z bambusa są przyjazne ekologom i weganom. Firma dba także o rośliny i zwierzęta żyjące w zagrożonych lasach tropikalnych, przekazując na ich rzecz część swoich dochodów.

„Do produkcji naszego papieru używamy bambusów, które rosną w wysokich partiach gór w południowych Chinach, dzięki czemu pandy, które żywią się tym surowcem, nie cierpią na brak pożywienia. Jest to produkt, który w pełni spełnia wszelkie normy ekologiczne i dba o zwierzęta, które żyją na terenach, gdzie występują bambusy. Nie możemy również zapominać o fakcie, że opakowania do naszych produktów są również biodegradowalne”, podkreśliła przedstawicielka The Cheeky Panda Polska.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.