Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czyste powietrze 2.0 startuje z kolejnym dofinansowaniem

fotowoltaika

Czyste powietrze 2.0 startuje z kolejnym dofinansowaniem

Cel programu „Czyste Powietrze 2.0” jest jasny: musimy poprawić jakość polskiego powietrza dla dobra nas wszystkich i planety, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych oraz poprawić komfort cieplny naszych domów. 

Reklama

Rodzaje wsparcia

Rząd podwyższył kwotę dofinansowania na termomodernizację lub wymianę pieca w programie Czyste powietrze 2.0. Wyniesie ona teraz do 37 tys. złotych. Aby skutecznie osiągnąć cele związane z ochroną środowiska, potrzeba radykalnej przemiany i inwestycji w odnawialne źródła energii. Żeby skorzystać z rządowego dofinansowania, trzeba rozważyć, w jaki rodzaj modernizacji chcemy zainwestować. Możliwe wsparcie można uzyskać w przypadku wymiany źródła ciepła, montażu paneli fotowoltaicznych oraz podczas termomodernizacji obiektu. 

Warunki 2.0

Od dzisiaj, czyli 21 października, można składać wnioski o dofinansowanie. Jednak należy spełnić konkretne kryteria: trzeba być właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego, a w przypadku starania się o zwiększone dofinansowanie, należy przedłożyć konkretne dokumenty. Jak mówi minister klimatu Michał Kurtyka, program “Czyste Powietrze” jest skierowany szczególnie do osób, które potrzebują większego wsparcia w termomodernizacji. Minister podkreślił, że program pozwoli szybko i skutecznie poprawić jakość powietrza w wielu, uboższych domostwach i regionach Polski.

W zależności od rodzaju usługi można uzyskać od 30% do 100% dofinansowania.

Podstawowe dofinansowanie przewidziano dla osób, których roczny dochód nie przekracza 100 000 złotych. Zwiększony dochód mogą otrzymać osoby, w których gospodarstwie miesięczny dochód na jedną osobę wynosi 1400 złotych w gospodarstwie wieloosobowym lub 1960 złotych w gospodarstwie jednoosobowym.

Kto skorzysta z rządowego programu i zainwestuje w OZE? 

Żródło: nfosigw.gov.pl

Ek1tLZTXIAMngJQ 1
Źródło: nfosigw.gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.