Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wyczerpują się środki z programu „Mój Prąd”. Czy rząd zdecyduje się na ich zwiększenie?

farma fotowoltaiczna

Wyczerpują się środki z programu „Mój Prąd”. Czy rząd zdecyduje się na ich zwiększenie?

Polacy aktywnie i chętnie korzystają z programu dofinansowania fotowoltaiki, który jest jednym z najkorzystniejszych w Europie. Jeśli częstotliwość składania wniosków nie skończy się, wkrótce może zabraknąć funduszy.

BANER MOBILEB1
Reklama

Ogromne zainteresowanie programem „Mój Prąd”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) codziennie otrzymuje do tysiąca wniosków o wsparcie finansowe w ramach funduszu „Mój prąd”. Jak donosi portal WysokieNapiecie.pl z powodu tak olbrzymiego zainteresowania Polaków,  już niedługo pieniądze mogą się wyczerpać, co może się stać już za miesiąc. Wnioski można składać do 18 grudnia. Aby spełnić tę obietnicę, fundusz powinien zostać zasilony przynajmniej o 100 milionów złotych. Taka opcja jest rozważana i możliwe, że zostanie zatwierdzona.

Możliwy dodatkowy zastrzyk środków

Do tej pory złożono ponad 170 tysięcy wniosków o dofinansowanie domowych instalacji fotowoltaicznych. Ich moc sumaryczna wynosi 973,6 MW, a łączny koszt 4,6 mld złotych. Wsparcie finansowe z funduszu otrzymało 83,5 tys. osób. Tym samym wyczerpano już 86,8 procent budżetu całego programu.  Odrzucono 3,8 tys. wniosków.  Z wyliczeń wynika więc, że pieniędzy starczy dla 30 tysięcy beneficjentów. Wszyscy, którzy jeszcze wahali się przed złożeniem wniosku i uzyskaniem dotacji na swoją instalację powinni więc korzystać. Możliwe, że jest to ostatnia szansa w tej edycji. Są planowane następne edycje. O ich szczegółach dowiemy się niebawem.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Źródło: wysokienapiecie.pl

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.