Czyste powietrze dla Małopolski – dotacje na wymianę kotłów – jesteśmy z Wami!

Na początku tego roku jako portal zajmujący się odnawialnymi źródłami energii rozpoczęliśmy akcję „Weź dotację, wymień piec”, bo zależy nam na czystym powietrzu w Małopolsce. Dla mieszkańców województwa uruchomiliśmy darmową infolinię o dotacjach w gminach, a nasi redakcyjni konsultanci udzielają informacji i pomagają we wszystkich formalnościach. Ile domów pozbyło się już kopciuchów i zyskało nowe, ekologiczne źródło ogrzewania?

Jesteśmy w stałym kontakcie z małopolskimi gminami, w których aktywnie działają ekodoradcy – osoby zajmujące się dofinansowywaniem wymiany starych źródeł grzewczych na nowe, ekologiczne. Dla nich w marcu zorganizowaliśmy 2-dniowe szkolenie „Eko Ekspert. Wyższy poziom eko-doradctwa”. Stale z nimi współpracujemy, starając się udostępniać najnowsze informacje o programach dotacyjnych, aktywnych naborach wniosków, listach rezerwowych, audytach i realizacjach.

Zależy nam na tym, aby Małopolska mogła zasłynąć z czystego powietrza. Wiemy, że dofinansowania na wymianę starych kotłów to znaczna pomoc dla mieszkańców. Na przykład w Kętach w powiecie oświęcimskim zamontowano już 95 nowych pieców, a kolejne montaże czekają na realizację po podpisaniu umowy z gminą. Podobną liczbą wymiany kotłów pochwalić może się Chełmiec w powiecie nowosądeckim.

Większość gmin aktualnie przeprowadza audyty energetyczne, na podstawie których ustalana jest wysokość dotacji. Wykonują je osoby posiadające odpowiednie pełnomocnictwo i uprawnienia. Jak zostaną zakończone, pozostanie tylko dopięcie formalności (podpisanie umowy z gminą) oraz zamontowanie nowych urządzeń. Na przykład Myślenice do końca 2018 roku zrealizują wszystkie przyjęte i pozytywnie rozpatrzone wnioski.

Pozyskanie dotacji na wymianę pieca może być proste. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie: swiatoze.pl/czystepowietrze/, infolinia Świata OZE: +48 123 122 806.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: