ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

„Czyste powietrze” – rządowy program rusza w Warszawie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zapowiada nabór wniosków do programu priorytetowego „Czyste powietrze”. W jego ramach będzie można starać się o np. wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku.

Nie znane są jeszcze szczegóły programu, ale na drugą połowę przyszłego miesiąca planowane są szkolenia w gminach z województwa mazowieckiego. Wiadomo, że w ramach konkursu możliwe będzie ubieganie się o dotację na: wymianę źródeł ciepła starej generacji i kotłów na paliwo stałe, system ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dofinansowywane będą również projekty związane z podniesieniem efektywności energetycznej budynku, takie jak termomodernizacja – wymiana stolarki zewnętrznej i docieplenie budynku.

Dotacja będzie bezzwrotna. Dodatkowo uruchomiony zostanie systemem pożyczek. Włącznie z nich dofinansowywane zostaną inwestycje w instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

O środki z programu „Czyste powietrze” starać mogą się właściciele domów jednorodzinnych. Wysokość kwoty dofinansowania zależna będzie od miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Wartość maksymalna kosztów kwalifikowanych to 53 tys. złotych, a minimalna 7 tys. złotych.

W celu realizacji programu „Czyste powietrze” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podjął współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska oraz z funduszami wojewódzkimi. Póki co jedynie fundusz województwa mazowieckiego poinformowała o planowanym naborze wniosków.


Poprzedni artykuł

eCitaro: elektryczny autobus Mercedes-Benz

Następny artykuł

Tetra Pak: 50% energii wykorzystywanej w firmie pochodzi z odnawialnych źródeł

Najnowsze

Dodaj komentarzTagi: , ,