Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Do lasu wyrzucono niesprzedane choinki

Do lasu wyrzucono niesprzedane choinki

Jak nie wiesz, co zrobić z odpadem, to wyrzuć do lasu. Niestety tę zasadę wyznaje wielu Polaków. Na przykład sprzedawca choinek postanowił zwrócić do lasu niezakupione przez konsumentów drzewka. Zapomniał tylko, że zapakowane w folię i wycięte raczej nie są już częścią leśnego ekosystemu…

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Porzucone jodły

Odpady odnaleziono przy drodze leśnej podwarszawskiego Nadleśnictwa Chojnów. Straż Leśna odnalazła 140 zapakowanych w siatki transportowe jodeł kaukaskich. W okolicach miejscowości Wolnica powstał więc niemały problem, co z nimi zrobić.

ZOO zostanie obdarowane

Logicznym rozwiązaniem zagadki porzuconych drzewek jest próba ich utylizacji przez sprzedawcę. Prawdopodobnie osoba mająca stoisko z choinkami nie pozbyła się całego towaru i wpadła na genialny pomysł, jak się go pozbyć.

Leśnicy usunęli już drzewa i postanowili zrobić z nich dobry użytek. Skontaktowali się z Warszawskim Ogrodem Zoologicznym, który z chęcią przygarnął podarunek. Teraz jodły będą ozdabiać wybieg małp, ptaków i dużych drapieżników.

Drzewka, które pozostały nieprzygarnięte zostaną rozdrobnione i rozsypane na terenie lasu, zasilając ściółkę.

Czy winnego złapią?

Właśnie takie wydarzenia utwierdzają w przekonaniu, że każdy leśny teren przydrożny powinien być wyposażony w fotoradary, o których niedawno pisaliśmy.

A Ty, jeśli nie wiesz, co zrobić ze swoją zużytą choinką, odsyłamy do naszego tekstu na ten temat. Na pewno nie wyrzucaj jej w lesie…

Źródło: lasy.gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.