Domowe stacje ładowania innogy dla mieszkańców nowej inwestycji Yareal

Mieszkańcy nowej inwestycji Yareal na warszawskiej Woli mogą zamówić u dewelopera stację ładowania samochodów elektrycznych, które zapewni innogy. Yareal to pierwszy deweloper w Polsce, który proponuje przyszłym lokatorom indywidualne punkty ładowania przy własnych miejscach postojowych w garażu podziemnym.

Klienci zainteresowani kupnem mieszkania w Rezydencji Vice Versa, powstającej właśnie przy ul. Karolkowej 7 w Warszawie, mogą zamówić stację ładowania innogy Polska dla swojego samochodu elektrycznego. Naścienne urządzenia, tzw. innogy eBoxy, zostaną zainstalowane przy miejscach postojowych w garażu podziemnym i przekazane na wyłączny użytek danego lo katora. Zużycie energii elektrycznej będzie natomiast rozliczane na osobnym liczniku.

– Samochody elektryczne przestają być czymś niezwykłym, a ich rosnąca popularność powoduje, że coraz więcej osób szuka nowych, wygodniejszych sposobów ładowania akumulatorów. Możliwość zamontowania we własnym garażu indywidualnej stacji wynika z realnej potrzeby właścicieli samochodów elektrycznych. Klienci kupujący budowane przez Yareal mieszkania o podwyższonym standardzie szukają wartości dodanej, którą teraz – dzięki współpracy z innogy – wzbogacamy o niedostępną dotychczas usługę montażu osobistej stacji ładowania. Dlatego instalacja elektryczna w Rezydencji Vice Versa została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było zamontowanie domowych innogy eBoxów na indywidualne zamówienie – wyjaśnia członek zarządu, dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska Jacek Zengteler.

Fotowoltaika od Columbus Energy

innogy eBox to kompaktowe urządzenie, pozwalające naładować samochód elektryczny w zaledwie kilka godzin, np. czas pełnego ładowania BMW i3 to ok. 5 godzin. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli, którzy chcieliby naładować swoje pojazdy w ciągu nocy.

– Ograniczona dostępność publicznych stacji ładowania jest postrzegana jako jedna z barier rozwoju elektromobilności w Polsce. Jednak obserwując w jaki sposób Polacy użytkują samochody elektryczne wiemy, że kluczowa jest możliwość ładowania ich w domu lub w pracy. Średni dzienny przebieg w naszym kraju nie przekracza 40 km, dlatego samochód z zasięgiem 150-200 km będzie wymagać ładowania co kilka dni. Przy mało rozwiniętej infrastrukturze możliwość ładowania przy miejscu postojowym to dziś najlepsza alternatywa. Rozwój elektromobilności to jeden z naszych priorytetów biznesowych, dlatego domowe stacje ładowania, to tylko jedno z rozwiązań, które planujemy rozwijać wspólnie z partnerami, takimi jak Yareal – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu innogy Polska.

Yareal jako pierwszy deweloper współpracujący z innogy Polska zdecydował się na wprowadzenie osobistych stacji ładowania do swojej oferty. Obecne ze względu na niewielką liczbę samochodów elektrycznych rozwiązanie to jest opcjonalne i dedykowane prestiżowym inwestycjom, ale w przyszłości stanie się standardem. Bardzo dynamiczny rozwój inwestycji mieszkaniowych (tylko w ubiegłym roku wydano pozwolenia na budowę ponad 250 tys. mieszkań), to olbrzymia szansa dla rozwoju elektromobilności. Jednak chcąc zaoferować mieszkańcom możliwość ładowania samochodów elektrycznych z osobistych stacji ładowania, konieczne jest zaplanowanie instalacji jeszcze na etapie projektu. Dlatego inwestycje przystosowane do ładowania elektrycznych pojazdów będą trafiały na rynek w okolicy 2020 r.