Dong Energy sprzedaje połowę farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 2

Dong Energy podpisało umowę dotyczącą sprzedaży 50% udziałów w farmie Riffgrund 2 dla Global Infrastructure Partners. Farma wiatrowa off-shore Borkum Riffgrund 2 ma moc 450 MW i składa się z 56 turbin MHI Vestas V164 o mocy 8 MW każda. Znajduje się na niemieckiej części Morza Północnego. Połowa udziałów w farmie sprzedana została za 1,17 miliarda dolarów.

Duński deweloper opisywanej farmy dodał, że pieniądze będą przelewane na jego konto w transzach w latach 2017-19, wraz z oddawaniem kolejnych etapów projektu.

Cena obejmuje, oprócz 50% udziałów w farmie Riffgrund 2, także umowę zobowiązującą Global Infrastructure Partners do finansowania w połowie wszystkich działań dewelopera związanych z konserwacją i utrzymaniem systemu. Dong Energy świadczyć będzie te usługi z swojej bazy w Norddeich.

Transakcja ta czeka jeszcze na notyfikację organów ochrony konkurencji, aczkolwiek powinna być sfinalizowana do końca roku.

Przedstawiciel Dong Energy, Samuel Leupold, skomentował transakcję: Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą dobrą współpracę z GIP, którą rozpoczęliśmy od sprzedaży farmy Gode Wind 1 w roku 2015 tej firmie. Nasza współpraca była sukcesem dla obu stron i mamy nadzieję, że i w przypadku farmy Borkum Riffgrund 2 także tak będzie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wsparcie dla produkcji peletu energetycznego ze śmieci

Następny artykuł

Brazylijski Bank Rozwojowy dofinansuje budowę nowych systemów fotowoltaicznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,