Dong Energy wspiera młodych naukowców w Wielkiej Brytanii

Firma Dong Energy podjęła decyzję o przedłużeniu wsparcia dla doktoranckich badań naukowych na Uniwersytecie w Durham. Koncentrują się one na działaniu turbin wiatrowych i występowaniu w ich pracy błędów technicznych. Pieczę nad badaniami sprawuje profesor Peter Matthews.

Jednym z zadań postawionych przed młodymi naukowcami było gromadzenie danych, jakie spływają na podstawie przeprowadzanych konserwacji turbin oraz opracowywanie algorytmów przewidywania nieprawidłowej ich pracy. Innym elementem badań, nad którym pracuje Roger Cox, jeden z doktorantów jest opracowywanie analizy i klasyfikacji istotnych kwestii związanych z utrzymaniem turbin na właściwym poziomie technicznym.

Oczekuje się, że badania zostaną zakończone w grudniu 2020 r. Finansowanie z Dong wynosi 66%, a 34% ze strony Uniwersytetu w Durham. Należy dodać, że Dong Energy co roku przyznaje trzy stypendia naukowe dla studentów uniwersytetu w Durham. Przedstawiciel Dong Energy Benji Sykes powiedział: Dong Energy angażuje się w inwestycje w Wielkiej Brytanii i cieszymy się, że nadal będziemy współpracować z Instytutem Energii Durham.

Dong Energy to zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne z siedzibą w Danii. Jest to największa firma energetyczna w tym kraju. Posiada również obiekty produkcyjne w Niemczech, Szwecji, Holandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. DONG Energy rozpoczął politykę stopniowego wycofywania się z lądowych farm wiatrowych na rzecz ich morskiego odpowiednika.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Energia potrzebna latem? Padł nowy rekord!

Następny artykuł

Rosja tworzy zielony fundusz inwestycyjny o wartości 1,7 mld $

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,