Duke Energy wybuduje magazyny energii

Duke Energy ogłosił, że za kwotę 30 milionów dolarów planuje wybudować dwa magazyny energii o mocy 13 MW, które zostaną zlokalizowane w Asheville w Karolinie Północnej.

Amerykańskie przedsiębiorstwo zainstaluje także system o mocy 4 MW w Hot Springs w hrabstwie Madison. Rozważa ponadto budowę farmy słonecznej do połączenia z systemem magazynowania.

Oba projekty mają zostać zrealizowane w 2019 roku. Firma zapowiedziała, że dwa akumulatory są pierwszymi z zestawu dużych urządzeń tego typu, jakie zakłada plan wdrażania magazynów w tym regionie.

„Duke Energy ma doświadczenie w wielu projektach związanych z magazynowaniem energii w całym kraju. Karolina Północna jest idealnym miejscem, aby korzystać z tej technologii w celu wsparcia istniejącej infrastruktury energetycznej” – powiedział Robert Sipes, Wiceprzewodniczący Duke Energy.

Duke Energy, z siedzibą w Charlotte w Karolinie Północnej, to firma zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych. Jej aktywa znajdują się także w Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Francuski BNP Paribas kończy finansowanie spółek naftowych i gazowych

Następny artykuł

Elektryczne jednoślady wjeżdżają do Krakowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,