E-Palette Toyoty zrewolucjonizuje transport miejski?

Toyota nie zwalnia tempa. Jeden z globalnych liderów sprzedaży samochodów przedstawił swoją wizję transportu miejskiego, związaną z wprowadzeniem innowacyjnej koncepcji e-Palette, będącej niczym innym jak w pełni autonomicznym pojazdem elektrycznym, który można dostosować w zależności od potrzeb.

Aby zrealizować ten pomysł, Toyota podjęła zakrojoną na szeroką skalę współpracę z takimi globalnymi tuzami, jak: Amazon, Mazda, Uber i Pizza Hut.

Branża motoryzacyjna wciąż ulega przeobrażeniom, zwłaszcza na terenie aglomeracji miejskich, które poszukują nowych i bardziej wydajnych sposobów zapewnienia mieszkańcom wygodnego transportu i usług.

Koncepcja e-Palette ma wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw, dlatego jest niczym innym jak autonomicznym elektrycznym autobusem, który można dostosować do aktualnych potrzeb.

I tak firmy operujące w różnych sektorach gospodarczych będą mogły naprzemiennie wykorzystywać ich możliwości dzięki otwartemu układowi wnętrza, który można będzie szybko zmodyfikować.

Aby zobrazować dokładniej wizję e-Palette, wystarczy wyobrazić sobie elektryczny pojazd, który w ciągu dnia operuje w środowisku miejskim jako autobus, a po zmroku zamienia się w mobilną restaurację lub samochód dostarczający przesyłki. Dzięki zastosowanej technologii pojazdy szybko zmieniałyby grafiki wyświetlane na zewnątrz w zależności od potrzeb i aktualnego wykorzystania.

Toyota zakłada, że koncepcja e-Palette zostanie udostępniona w trzech opcjach, od czterech do siedmiu metrów długości. Wszystkie będą napędzane silnikami elektrycznymi Toyoty.

Na ten moment wydaje się, że pomysł zrodzony w umysłach konstruktorów japońskich nie ma szans na realizację w praktyce, jednak pełną odpowiedź otrzymamy już za dwa lata podczas zbliżającej się wielkimi krokami olimpiady w Tokio, w czasie której idea e-Palette ma zostać sprawdzona.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Londyński sklep z wnętrzem wykonanym w pełni z recyclingowanych tworzyw sztucznych

Następny artykuł

Przebudowa sieci PGE na Lubelszczyźnie umożliwi podłączanie kolejnych systemów OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,