EBI przeznacza 450 mln zł na kredyty dla inwestorów z polskiej branży fotowoltaicznej

Blisko pół miliarda złotych ma zostać przeznaczone w kredytach od Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla polskiej branży energetyki słonecznej.

EBI zamierza przeznaczyć 450 mln zł na kredyty dla inwestorów, którzy planują zainwestować w aukcjach dla farm fotowoltaicznych w Polsce, których budowa jest planowana w latach 2018-2022. Umowy będą podpisywane bezpośrednio z inwestorami i sfinansują do 50% wartości inwestycji. To z kolei oznacza, że pomoc banku może wygenerować inwestycje o wartości około 900 mln zł.

Jak podaje IEO, powołując się na dane Urzędu Regulacji Energetyki (URE), moc zainstalowana w systemach PV w Polsce w dniu dzisiejszym liczy ok. 108 MW (nie wliczając w to mikroinstalacji). Według szacunków na koniec 2020 roku może przekroczyć aż 1,2 GW.

źródło: businessinsider.com.pl, pulsbiznesu.pl, uniaeuropejska.org

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.