EKO-horoskop tygodniowy

EKO-horoskop tygodniowy

Wielkanoc za pasem, za oknem piękna pogoda, ale Eko Wróżka przestrzega, by nie brać przykładu z Kielczanina, który po centrum podróżował konno. Najlepiej zostać w domu, słuchać zaleceń, bo mandaty mogą być spore. Sprawdźcie swój tygodniowy horoskop i pamiętajcie, że tylko dzięki ekologicznej postawie możemy przetrwać ten trudny czas!

Podcast

Wodnik (20.01-18.02)

wodnik

Jesteś osobą, która najbardziej w życiu ceni poczucie wolności. Niestety izolacja źle na Ciebie wpływa i w tym tygodniu ten stan może sięgnąć zenitu. Jak się ratować? Choć wydaje Ci się, że zrobiłeś już wszystko – posprzątałeś, wyprałeś wszystkie dresy, naprawiłeś wszystkie zepsute sprzęty i nauczyłeś się lepienia pierogów, wciąż są nieodkryte lądy, które możesz podbijać w czasie pandemii. Możesz na przykład rozejrzeć się po mieszkaniu i zredukować niepotrzebny plastik. Przecież niektóre pudła i pudełka można zastąpić kartonami, a worki foliowe i stos reklamówek użyć jako worków na śmieci. Doceń minimalizm i wybierz się w tym tygodniu po kwiaty doniczkowe. Wiosna już za pasem!

Ryby (19.02-20.03)

ryby 1

Twoją mocną stroną jest wyobraźnia – macie duszę artysty, niestety przekłada się to również na kłopoty związane z zarządzaniem finansami. W tym tygodniu zastanów się, jak możesz zaoszczędzić i zrób sobie rachunek sumienia. Czy stać cię na marnowanie jedzenia? Zdecydowanie zdarza ci się to zbyt często. Spróbuj porcjować jedzenie, a część potraw mrozić. Możesz też mrozić owoce, warzywa i pieczywo. Uważnie sprawdzaj etykiety – wybieraj to, co ma naturalny skład, ogranicz spożycie mięsa. Przy okazji zbliżającej się Wielkanocy podziel potrawy na kategorie i przeznacz jedną półkę w lodówce na produkty, które należy spożyć w krótkim czasie. Z czasem takie działania wejdą ci w nawyk i będziesz marnować o wiele mniej jedzenia. 

Baran (21.03-19.04)

baran

Z natury jesteś aktywny i uwielbiasz być w ciągłym ruchu, dlatego obecny stan zupełnie ci nie służy. Konieczność pozostawania w domu jest dla ciebie niczym najgorsza kara, a ostatnie postanowienia o zakazie chodzenia do lasów wywołały w tobie gniew i smutek. Postaraj się myśleć pozytywnie – trudny czas niedługo się skończy i wszyscy wrócimy do dawnych aktywności. Staraj się zdrowo jeść, ćwiczyć w domu i uprawiać jogę, która jest świetnym sposobem na relaks. Pamiętaj o zbilansowanej diecie – mniej ruchu oznacza konieczność obniżenia spożywanych kalorii. Postaraj się pić codziennie koktajl z warzyw, który doda ci energii i poprawi nastrój. Wieczorem poproś bliską osobę o masaż z użyciem naturalnych olejków. 

Byk (20.04-20.05)

byk

Twój plan na przetrwanie pandemii jest już od dawna gotowy. Jesteś skrupulatny i oszczędny, zadbałeś o rezerwę finansową na czarną godzinę. Gdy tylko pojawiła się możliwość dotacji na panele fotowoltaiczne i ocieplenie domu, od razu z niej skorzystałeś. Teraz nie będziesz martwił się o rachunki, które z pewnością wzrosną. W tym tygodniu będziesz z przyjemnością obserwował, jak w pełnym słońcu twoja mini farma fotowoltaiczna produkuje prąd. Zastanowisz się też nad innymi rozwiązaniami ekologicznymi, dzięki którym nie tylko zadbasz o środowisko, ale i o swój portfel. Jesteś racjonalny i wiesz, że samowystarczalność może być trendem w nowych czasach, które nas czekają. Z przyjemnością zerkniesz więc do wszystkich programów typu DIY. 

Bliźnięta (21.05-21.06)

bliźnięta

Bliźnięta nie cierpią rutyny, więc codzienność w izolacji od początku bardzo im doskwiera. Tęsknią za przyjaciółmi i wypadami za miasto, lubią przestrzeń, więc ani myślą ćwiczyć w domu z Chodakowską czy innym Qczajem. W tym tygodniu zapragniecie wyjechać nad morze i poczuć się wolni. Niestety na ten moment trzeba będzie poczekać. Choć na co dzień lubicie potrawy lekkostrawne, to w Wielkanoc zamarzycie o tym, by dobrze zjeść. Może w te święta spróbujecie diety roślinnej i owoców morza? Dieta śródziemnomorska przypomni wam o waszych ulubionych miejscach, pełnych słońca i zieleni. Być może zaplanujecie podróż do Włoch. 

Rak (22.06-22.07)

rak

Czas na porządki w domu. Jesteś typem zbieracza i w swoim królestwie masz pełno zakamarków, w których poupychałeś rozmaite rzeczy. Gdy wszyscy inni już dawno posprzątali i wyrzucili wszystkie niepotrzebne przedmioty, ty wciąż nie możesz zabrać się do pracy. Minimalizm jest ci obcy, ale w tym tygodniu nastąpi pewien przełom – postanowisz ograniczyć zakupy i przejrzeć wszystkie miejsca, w których mogą kryć się zapomniane gadżety, użyte zaledwie raz. Odpowiednio posegreguj wszystkie odpady – wbrew pozorom nie jest to trudne, a w sieci dostępne są ściągi i aplikacje. Pod koniec tygodnia twój dom będzie lśnił czystością, a ty wreszcie się zrelaksujesz. 

Lew (23.07-22.08)

lew

W tym tygodniu będziesz długo podziwiał rytm odradzającej się przyrody. Obejrzysz po kolei wszystkie profile społecznościowe polskich ogrodów botanicznych, będziesz zachwycał się każdą rośliną, która właśnie budzi się po zimie. Zajrzysz też na profile zoo i schronisk dla zwierząt, bo martwisz się ich losem nie tylko w czasie pandemii. Kochasz naturę i cieszą cię wszystkie informacje o tym, że dzięki pandemii planeta ma szansę na oddech. Tak więc z przyjemnością dzielisz się wiedzą o redukcji śladu węglowego czy mniejszym hałasie sejsmicznym Ziemi. Takie ciekawostki to twoja specjalność i z pewnością poruszysz ten temat przy świątecznym stole.

Panna (23.08-22.09)

panna

W tym tygodniu zapragniesz powrócić do rowerowych czy górskich wycieczek. Nic tak nie poprawia ci nastroju, jak sport na świeżym powietrzu, a piękna pogoda, która jest za oknem dodatkowo pogłębi te marzenia. Nie martw się na zapas. W wolnym czasie możesz drobiazgowo zaplanować górską wycieczkę rowerem i mieć już gotowy plan, gdy podróże znów staną się możliwe. Sprawdź stan swojego roweru, może coś wymaga naprawy? Może trzeba kupić nowy strój na rower albo lepszy bidon? Sprawdź, co jest potrzebne, a potem poszukaj odpowiednich akcesoriów w sieci. Pamiętaj, by wybrać ekologiczne butelki i dodatki z naturalnego tworzywa. 

Waga (23.09-22.10)

waga

Bardzo cenisz sobie stan wewnętrznej harmonii i marzysz o tym, by ten sam stan panował również w przyrodzie. Uwielbiasz prace w ogrodzie, więc w tym tygodniu z pewnością zajmiesz się przydomowymi porządkami. Obserwowanie, jak kiełkują kwiaty i egzotyczne rośliny, które kolekcjonujesz, stanie się dla ciebie źródłem prawdziwego relaksu. Poszukaj nowych sposobów na zadbanie o ogródek – może warto zainwestować w mini szklarnię lub zrobić mały kompostownik. A może czas już rozbudować ogród i pomyśleć o oczku wodnym z prawdziwego zdarzenia? Wielkanoc to dobry czas na omówienie tego z bliskimi. 

Skorpion (23.10-21.11)

skorpion

Nie przepadasz za uroczystymi spotkaniami, więc wcale nie będzie ci szczególnie przykro, że tegoroczne święta spędzisz w mniej wykwintny sposób niż zazwyczaj. Domowe specjały to jest właśnie to, co naprawdę lubisz. Najlepiej, by były to smaki dzieciństwa. Dlatego też z chęcią zajmiesz się gotowaniem, sprawdzaniem dawnych przepisów na szarlotkę czy ciasto ze śliwkami, dowiesz się, jak zrobić domowy kompot. Będziesz chciał, by wszystko było jak najzdrowsze i z naturalnych składników, więc cukier zastąpisz syropem z agawy lub klonowym, a słodycze ze sklepu w ogóle znikną z twojego jadłospisu. Spróbuj kulek mocy ze zmielonych orzechów i suszonych owoców!

Strzelec (22.11-21.12)

strzelec

Więcej czasu na domowe przyjemności, relaks z książką, która od dawna czekała na przeczytanie – na początku te rzeczy sprawiały, że całkiem dobrze radziłeś sobie ze światowym kryzysem i nie popadałeś w melancholię czy smutek. Teraz jednak coraz trudniej znaleźć ci jego dobre strony, choć z natury jesteś optymistą. Wrodzona empatia sprawia, że martwisz się sprawami, na które nie masz wpływu – stanem gospodarki, masowymi zwolnieniami i osobami, które podupadły na zdrowiu. Z tego powodu już nawet nie włączasz wiadomości. W tym tygodniu uspokoi cię zrobienie czegoś dobrego dla lokalnej społeczności. Może warto upiec ciasto starszej sąsiadce lub pomóc jej zrobić świąteczne zakupy? Może ktoś potrzebuje twojej pomocy? 

Koziorożec (22.12-19.01)

koziorożec

Z niedowierzaniem czytasz kolejne wiadomości o tym, jak bardzo kilkutygodniowa izolacja wpłynęła na dobrostan planety – w jednym miejscu wykluły się żółwie, które już uważano za gatunek wymarły, w drugim na ulice miast wyszły pumy zachęcone nieobecnością człowieka. Zrobiło to na tobie wielkie wrażenie i w tym mocno tygodniu poczujesz, że zaszły w tobie prawdziwe zmiany. Być może nawet postanowisz, by działać w jakiejś proekologicznej organizacji. Jesteś osobą, która jest wytrwała w dążeniu do celu i wierna swoim poglądom, dlatego każde przedsięwzięcie, w jakim bierzesz udział, jest traktowane przez ciebie z największa powagą. Walka z kryzysem klimatycznym jest dla ciebie w tej chwili priorytetem!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.