Ekokreatywna Warszawa – wielkie święto ekologii

W Warszawie w sierpniu rozpocznie się Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. W jego ramach zorganizowane zostanie wydarzenie „Ekokreatywna Warszawa” (15.09. – 16.09. 2018 r.), czyli cykl pokazów, wystaw, dyskusji, panelowych warsztatów i konkursów o ekologii.

Jak zapowiadają organizatorzy „Ekokreatywnej Warszawy”, celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń oraz działania twórcze, które pobudzą świadomość na temat zrównoważonej konsumpcji, ochrony czystego powietrza, recyklingu, upcyklingu, rękodzieła i desingu.

W ramach „Ekokreatywnej Warszawy” utworzone zostaną specjalne strefy twórczego działania i zdobywania wiedzy, m.in. strefa Dnia Ziemi, strefa rękodzieła, rzemiosła i desingu, strefa elektromobilności, laboratorium badawcze związane z odnawialnymi źródłami energii, czy forum dyskusyjne. Przewidziana jest również akcja zbiórki i segregacji odpadów do recyklingu oraz warsztaty z ratownictwa medycznego.

Dodatkowo zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach upcyklingowych prowadzonych przez ekspertów DIY – medialne postacie znane z majsterkowania, czyli Jimi’ego Ogdena, który prowadzi program „Rzeczy od nowa w telewizji” i eko stolarza – Yana Cieślę. Stworzona zostanie także Kawiarenka zieleni, czyli przestrzeń do rozmowy na temat roli zieleni miejskiej w walce z zanieczyszczeniami powietrza i jej wpływowi na podnoszenie komfortu życia mieszkańców.

„Ekokreatywna Warszawa” to inicjatywa Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, organizatorów Dnia Ziemi, który odbywa się już od 29 lat na Polach Mokotowskich, Fundacji Ekotrend oraz twórców platformy pimpit.pl.

Więcej o „Ekokreatywnej Warszawie” można przeczytać na: http://ekokreatywna.warszawa.pl/.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.