Ekokreatywna Warszawa – wielkie święto ekologii

W Warszawie w sierpniu rozpocznie się Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. W jego ramach zorganizowane zostanie wydarzenie „Ekokreatywna Warszawa” (15.09. – 16.09. 2018 r.), czyli cykl pokazów, wystaw, dyskusji, panelowych warsztatów i konkursów o ekologii.

Jak zapowiadają organizatorzy „Ekokreatywnej Warszawy”, celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń oraz działania twórcze, które pobudzą świadomość na temat zrównoważonej konsumpcji, ochrony czystego powietrza, recyklingu, upcyklingu, rękodzieła i desingu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W ramach „Ekokreatywnej Warszawy” utworzone zostaną specjalne strefy twórczego działania i zdobywania wiedzy, m.in. strefa Dnia Ziemi, strefa rękodzieła, rzemiosła i desingu, strefa elektromobilności, laboratorium badawcze związane z odnawialnymi źródłami energii, czy forum dyskusyjne. Przewidziana jest również akcja zbiórki i segregacji odpadów do recyklingu oraz warsztaty z ratownictwa medycznego.

Dodatkowo zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach upcyklingowych prowadzonych przez ekspertów DIY – medialne postacie znane z majsterkowania, czyli Jimi’ego Ogdena, który prowadzi program „Rzeczy od nowa w telewizji” i eko stolarza – Yana Cieślę. Stworzona zostanie także Kawiarenka zieleni, czyli przestrzeń do rozmowy na temat roli zieleni miejskiej w walce z zanieczyszczeniami powietrza i jej wpływowi na podnoszenie komfortu życia mieszkańców.

„Ekokreatywna Warszawa” to inicjatywa Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, organizatorów Dnia Ziemi, który odbywa się już od 29 lat na Polach Mokotowskich, Fundacji Ekotrend oraz twórców platformy pimpit.pl.

Więcej o „Ekokreatywnej Warszawie” można przeczytać na: http://ekokreatywna.warszawa.pl/.