Ekologiczne domy szeregowe w stylu skandynawskim

Deweloper z Montrealu, spółka KnightsBridge, zaprezentował niedawno w swojej ofercie nowy projekt osiedla – Arborescence. To ekologiczne domy szeregowe, które powstać mają niebawem na Bromont Mountaint w Quebecu. Nowoczesne domy posiadają certyfikat LEED i zbudowane są zgodnie z najnowocześniejszymi standardami ekoprojektowania.

Osiedle docelowo składać ma się z 260 domów do całorocznego wykorzystania. Fasady pokryte są drewnem, a dachy blachą na rąbek stojący. Całość bryły jest mocno inspirowana nowoczesnym, skandynawskim stylem budownictwa. Z podobnych nurtów czerpią też wnętrza domów, doświetlone dużymi oknami i wykończone naturalnymi materiałami.

Fotowoltaika od Columbus Energy

 

Domy znajdą się około godzinę jazdy od Montrealu i 40 minut od granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Osiedle Arborescence ulokowane jest w przepięknym obszarze dzikiej przyrody, ale jednocześnie blisko sklepów i innych punktów usługowych, a także stoków narciarskich czy innych atrakcji tego regionu.

Mieszkańcy będą mieli tutaj dostęp do atrakcji cały rok, od jazdy rowerami górskimi, poprzez spacery, a na pływaniu w pobliskim aquaparku i zjazdach narciarskich skończywszy. Nawet spędzanie czasu w domu ma być tutaj przyjemne, dzięki doskonałemu widokowi z panoramicznych okien, które zapewniają widok na Eastern Township.

Domy wyposażone są w gazowe piecyki do ogrzewania, które zapewnić mają wysoki komfort przez cały rok. Wysokie sufity – od 2,7 m do 4,5 m to powiększenie przestrzeni dla mieszkańców.

Zbudowane z naturalnych materiałów domy wyposażono w dodatkową izolację akustyczną, dzięki czemu w ich wnętrzach panować będzie zawsze cisza i spokój. Obok każdego z domów znajdować ma się basen z ogrzewaną wodą, a dalej wspólny grill, kort tenisowy i boisko do siatkówki.

„Jeśli Quebec i Skandynawia by ze sobą sąsiadowały, to Arborescence znajdowałoby się na samej granicy”, mówi Simon Boyer, współzałożyciel KnightsBridge. „Ta nieruchomość łączy w sobie wszystko co najlepsze w dwóch światach – nowoczesną, elegancką architekturę z klasycznymi, ciepłymi materiałami naturalnymi”.

Pierwszy etap wartej 100 milionów dolarów inwestycji rozpoczął się 19 września tego roku. Na koniec 2019 roku ma stać już 48 domów.

ourtoodr stone patio with wood chairs and firepit in front of human-made pond