Ekologiczne domy szeregowe w stylu skandynawskim

Deweloper z Montrealu, spółka KnightsBridge, zaprezentował niedawno w swojej ofercie nowy projekt osiedla – Arborescence. To ekologiczne domy szeregowe, które powstać mają niebawem na Bromont Mountaint w Quebecu. Nowoczesne domy posiadają certyfikat LEED i zbudowane są zgodnie z najnowocześniejszymi standardami ekoprojektowania.

Coraz więcej ekologicznych budynków w Polsce

Około czterdzieści procent całej energii elektrycznej zużywanej w Polsce pochłaniane jest przez budynki. W ten sposób odpowiedzialne są one za trzydzieści sześć procent krajowej produkcji dwutlenku węgla. Tak wynika z raportu przedstawionego niedawno przez firmę Danfoss. Jak możemy w nim przeczytać, nawet jedna trzecia budynków znajdujących się na terenie Unii Europejskiej ma ponad pięćdziesiąt lat. Ponad siedemdziesiąt pięć procent wszystkich budynków charakteryzuje się niską efektywnością energetyczną.

Opuszczona remiza w Nowym Jorku przerobiona na artystyczne miejsce spotkań z złotym certyfikatem LEED

Opuszczona remiza strażacka w Harlemie w Nowym Jorku została zamieniona w dom dla Karaibskiego Centrum Kultury Instytutu Diaspory Afrykańskiej (CCCADI). Projekt modernizacji opracowany został przez Grupę CSA – zrzeszenie architektów i inżynierów. Współpracowano z agencją nieruchomości Denham Wolf, która zajmuje się działaniem non-profit na rzecz organizacji kulturalnych.

Opuszczony magazyn w Nowym Jorku zamieniony w mieszkania ze złotym certyfikatem LEED

W betonowej dżungli Nowego Jorku powstał nowy, nasycony zielenią apartamentowiec. Zaprojektowany przez COOKFOX Architects budynek przy Charles Street 150 to przerobiony stary magazyn, który znajdował się tutaj nad rzeką Hudson. Jego modernizacja zaprojektowana została tak, aby z jednej strony wtopił się w miejską tkankę, a z drugiej wywierał niewielką presję środowiskową, co zostało nagrodzone złotym certyfikatem LEED.