Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekologiczny wieżowiec dla 200 tys. osób

Ekologiczny wieżowiec dla 200 tys. osób

Architekci z włoskiej pracowni Curci Architects zaprojektowali samowystarczalne, wertykalne miasto, które nazwali THE LINK. Innowacyjna koncepcja zakłada, że zmieści się ono w obrębie czterech budynków – w pełni ekologicznych wieżowców, z których największy pomieści 200 tysięcy osób. 

B1
Reklama

THE LINK, czyli gigantyczny wysokościowiec, który docelowo będzie w stanie zagwarantować zarówno miejsca pracy, jak i mieszkania dla dziesiątek tysięcy ludzi, to projekt koncepcyjny. Jednak według zapewnień architektów budynek nie jest wizją przyszłości, a realną alternatywą dla obecnie rozwijających się miast. Jak podkreślają, już dziś posiadamy wszystkie niezbędne technologie do wybudowania tego typu kompleksu.

Projekt ma na celu sprostanie wyzwaniom związanym z gęstością zaludnienia poprzez skuteczne połączenie ekspansji pionowej z innowacyjnością ekonomiczną. Samowystarczalny “las miejski” będzie pochłaniał CO2, produkował tlen, zwiększał różnorodność biologiczną miast i promował “lepszy i zdrowszy styl życia”mówi Luca Curci z pracowni Luca Curci Architects.

Reklama

THE LINK ma być wypełniony nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które pozwolą mu na bycie w pełni samowystarczalną strukturą. Zadaniem 150 tys. drzew i dwóch milionów krzewów na fasadzie budynku będzie pochłanianie CO2 i generowanie tlenu. Na wyposażenie wieżowca mają się składać także systemy odzyskujące wodę deszczową, a także panele fotowoltaiczne, które zapewnią zieloną energię jego mieszkańcom. 

Według wstępnych założeń architektów jeden kompleks składałby się z czterech takich wież. Najwyższa z nich, mierząca około 1200 metrów na 300 pięter, miałaby stanowić budynek mieszkalny. Pozostałe trzy o wysokości od 650 do 850 metrów mieściłyby lokale usługowe i handlowe, biura, a także placówki administracyjne, takie jak urzędy, poczty, szkoły oraz szpitale.

Źródło: whitemad.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.