Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #29

Ekowydarzenia #29

Nowe technologie, czy powrót do natury? We współczesnym świecie wciąż przeplatają się ze sobą te dwa style życia. Jedno nie wyklucza drugiego, co widoczne jest w wydarzeniach – webinarach, oddolnych akcjach, czy festiwalach, do których udziału szczerze zapraszamy. 

BANER MOBILEB1
Reklama

23 sierpnia, godz. 17:00

NIE! dla konnych dorożek w Krakowie

Inicjatywa o nazwie WIO z Krakowa organizuje cykl oddolnych akcji, w których może uczestniczyć każdy, kto chciałby w pokojowym klimacie wyrazić swój sprzeciw dla konnych dorożek, kursujących po Krakowie. Spotkania są organizowane co jakiś czas i odbywają się na krakowskim rynku. Towarzyszą im rozmowy z przechodniami, dorożkarzami oraz wszystkimi tymi, którym zależy na dobrostanie zwierząt.

Wydarzenie: klik

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Inicjatywa: klik

4ugLE2JqrW6kiCFYmiDDZ5Iuoav3Mw6b5I3QGFeDL1jLBYheV3TCmtuFAVd3reBSaAmeIbCU q1OHFZ3OxJmGLhdM6lD Nv7sdoC38aPnw4nqVd2Tgble5VdYHVq703W9DANNnzT

24 sierpnia, godz. 14:00

Ile można zarobić na stacjach ładowania?

Czy na elektromobilności można dobrze zarobić i jak rozwija się w Polsce? Czy inwestycja w ładowarki do elektrycznych pojazdów jest opłacalna? O nowych szansach dla polskich firm opowie Rafał Olejnik, Ekspert ds. elektromobilności w Columbus oraz redaktor Wysokiego Napięcia, Bartłomiej Derski. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Wydarzenie i zapisy: klik

25 sierpnia, godz. 17:30

Miasto 15-minutowe | Wykład online Artura Celińskiego

W najbliższą środę poznamy schemat miasta 15-minutowego. Koncepcja zdobywa coraz większe uznanie u włodarzy największych miast w Europie. A jak ma się sytuacja w Polsce? Ekspert opowie, czy takie projekty rzeczywiście mają sens i co różni kompletne miejskie idee-fix od marketingu stworzone wokół pomysłu. 

Wydarzenie: klik

29 sierpnia, godz. 11:00-19:00

Festiwal ETNOmania 2021. Edycja dziewięć i pół

W urokliwym skansenie zlokalizowanym 40 km od Krakowa, Skansenie Wygiełzów, odbędzie się kolejna edycja ETNOmanii. Co znajdziemy na tym pozytywnym festiwalu? Atrakcje podzielono na bloki tematyczne: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci i Smaku&Relaksu. W wydarzeniu będzie uczestniczyć około 100 wystawców, których rzemiosło nawiązuje do stylu etno. Muzyka, etno jedzenie i taniec gwarantowane. Wydarzenie organizuje Fundacja Od Kultury oraz Szlak Rzemiosła.

Wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wejścia do skansenu.

Miejsce: Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, ul. Podzamcze 1, Babice

Wydarzenie: klik

lrwiOdUeOTY5D DL1Vix8X5gnj ByMeYh9k037b9RZ4tlJuXpVMZab8NFnHxDf4wVQ98QzUfMmLCDveAEWetnWqwnkmtPh4

29 sierpnia, godz. 18:00

Finał akcji „Operacja Czysta Rzeka 2021”

W najbliższą sobotę 28 sierpnia w Janowie Podlaskim (Zamek Biskupi) odbędzie się Finał akcji „Operacja Czysta Rzeka 2021”. Letnia edycja sprzątania polskich rzek właśnie dobiega końca. Warto wziąć udział w podsumowaniu wydarzenia, aby dowiedzieć się, ile brzegów i den rzecznych zostało oczyszczonych ze śmieci. Spotkanie w Janowie Podlaskim to także doskonała okazja do zintegrowania się z innymi osobami, dla których natura jest bardzo ważna. 

Zapisy: klik

I my włączyliśmy się w akcję Operacja Rzeka. O tym, jak redakcja Świata OZE wiosną posprzątała wały krakowskiej Rudawy, przeczytasz tutaj. 

mfkesfQliraNLSGdZGAotsUfL ou yiOggBgja3vzwvcxj4OcicZks2ULgrO8MzNGxPS05PftYBtbqK77laZoyM 9mFEQIQHp3K40f8e6JuNqWs1EVmLwuGffpoh7VWzsD Om3yf

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.