Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #32

Ekowydarzenia #32

Końcówka września przynosi kilka wartościowych konferencji, webinarów i wykładów. Tematyka jest szeroka: od  paliw alternatywnych w ciepłownictwie przez zero waste po gospodarkę cyrkularną. Przedstawicieli z branży ekologicznej z pewnością zainteresują też Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych. Zapraszamy do udziału!

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

27-28 września

II Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”

Konferencja adresowana jest do przedstawicieli branży ciepłowniczej i biomasowej, firm projektowych i budowlanych specjalizujących się w usługach dla branży ciepłowniczej, instytucji finansowych, administracji rządowej i samorządowej oraz dostawców technologii do ciepłownictwa. Program wydarzenia oraz panele dyskusyjne będą koncentrować się na wykorzystaniu biomasy i paliw alternatywnych do transformacji ciepłownictwa. Uczestnicy poznają wytyczne rozwoju sektora zawarte w Europejskim Zielonym Ładzie. Poznają także istniejące bariery technologiczne, logistyczne i prawne, a także aspekty techniczne i ekonomiczne modernizacji przedsiębiorstw cieplnych z udziałem biomasy i paliw alternatywnych.

Cena: 1590 zł netto

Więcej informacji: klik

30 września, godz. 17:00

Zero waste i ekonomia współdzielenia – jak zminimalizować swój negatywny wpływ na środowisko

obraz

Wykład na temat minimalizacji odpadów w gospodarstwach domowych w poszczególnych obszarach naszego życia, takich jak podróże, gotowanie i zakupy. Uczestnicy zastanowią się nad tym, co jeszcze możemy wdrożyć w nasze życie, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Poznają także koncepcję ekonomii współdzielenia i interesujące inicjatywy, które pozwalają na budowanie wokół siebie bardziej świadomych społeczności.

Wykład poprowadzi Monika Stępień – aktywistka ekologiczna, koordynatorka projektów i trenerka, freeganka.

Link do wydarzenia: klik

30 września, godz. 18:00

Gospodarka cyrkularna – od degradacji do regeneracji

Gospodarka cyrkularna, czy inaczej gospodarka o obiegu zamkniętym, to koncepcja, która proponuje odejście od linearnego systemu opartego na marnotrawieniu zasobów. Alternatywą są rozwiązania cyrkularne, które eliminują zanieczyszczenia i odpady, utrzymują surowce, tworzywa i produkty w użyciu na jak najdłużej, a także przyczyniają się do regeneracji naturalnych systemów.

Uczestnicy webinaru będą szukali odpowiedzi na pytania:

– czym jest gospodarka cyrkularna i dlaczego jest nam potrzebna?

– jakie są cyrkularne modele biznesowe, a jakie cyrkularne zachowania na poziomie jednostki?

– jakie firmy wdrażają już cyrkularne rozwiązania w Polsce i na świecie i co z tego mają?

– jak się ma gospodarka cyrkularna do zrównoważonego rozwoju?

Link do wydarzenia: klik

30 września-2 października

BIOEXPO 2021 Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych

To jedyne wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dedykowane tylko branży ekologicznej. Targi mają charakter stricte biznesowy i są doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a klientami, w tym właścicielami sklepów specjalistycznych oraz hurtowni spożywczych i wielobranżowych.

To także idealna okazja do nawiązywania relacji biznesowych w ramach rynku krajowego, jak również rozwijania i zwiększania eksportu produktów. Targi BIOEXPO Warsaw to przestrzeń do prezentacji nowości oraz rozmów o trendach na rynku żywności i produktów ekologicznych. Nieodłączną częścią wydarzenia jest Kongres BIOEXPO, charakteryzujący się bogatym programem konferencji, seminariów i warsztatów, które stanowią szansę na podjęcie dyskusji o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju. Podczas BIOEXPO Warsaw w ramach programu Hosted Buyers w wydarzeniu biorą udział także kupcy z zagranicy zainteresowani importem żywności i produktów ekologicznych do swoich krajów.

Link do wydarzenia: klik

3 października, godz. 12:00

Ekologia. A czy to ważne?!

obraz 1

Proces grupowy w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu – POP Kreacje 2021. Spotkanie będzie dotyczyło tematyki ekologii. Każdy uczestnik będzie miał szansę zaproponować szczegółowy problem, który porusza go w szczególny sposób, wydaje mu się wyjątkowo ważny i społecznie istotny. Ostatecznie grupa wybierze jeden problem z zakresu ekologii, który zostanie poddany dyskusji.

Spotkanie prowadzi Dominika Witkowska – psychoterapeutka w trakcie Szkolenia Dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu. Interesuje ją to, jak nawiązywanie i pogłębianie więzi ze światem przyrody, wspiera proces osobistych i globalnych przemian. W pracy lubi łączyć metody psychologii zorientowanej na proces z elementami ekopsychologii.

Aby wziąć udział w procesie grupowym, należy wysłać zgłoszenie na adres: dominika@sniacaziemia.com lub przez messengera Śniąca ziemia – psychoterapia i warsztaty

Link do wydarzenia: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.