Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #35

Ekowydarzenia #35

Ostatni tydzień października to nie tylko zbliżające się Halloween. W tym tygodniu zapraszamy do udziału w wydarzeniach, na których dowiemy się, co wspólnego ma dobrostan zwierząt z zieloną i sprawiedliwą transformacją, jak oszczędzać na rachunkach za energię w firmie oraz, jak skutecznie rozwijać ekologiczne działania w mieście. To nie wszystko, dowiedz się więcej o najciekawszych wydarzeniach z branży eko.

Reklama

26 października, godz. 17:00

I otrzymasz w spadku… plastik // KlimatUJ & All In UJ

Krakowska inicjatywa KlimatUJ i stowarzyszenie All In UJ zapraszają wszystkich zwolenników idei ZERO WASTE na wtorkowe spotkanie. 

Wspólnie z prof. Małgorzatą Grodzińską-Jurczak oraz Joanną Kądziołką (Polskie Stowarzyszenie Zero Waste) inicjatywa KlimatUJ zastanowi się, w jaki sposób wpływać na zmiany systemowe tak, aby producenci opakowań wzięli odpowiedzialność za swoje wyroby i zmniejszyli ilość odpadów.

Spotkanie odbędzie się w sali 1.0.2 na Wydziale Biologii przy ul. Gronostajowej 7 (Ruczaj).

Wydarzenie i zapisy: klik

26 października, godz. 18:00

Spotkanie online – Podwyżki cen prądu dla firm nawet do 30%? Sprawdź, jak chronić swój biznes z fotowoltaiką!

Chcesz wiedzieć więcej o korzyściach, które daje fotowoltaika w firmie? Weź udział we wtorkowym webinarze.

We wtorek odbędzie się bezpłatne spotkanie, na którym zostaną poruszone wątki dotyczące ekologii i oszczędności w firmach. Podczas webinaru dowiesz się np. jak ochronić swój biznes przed podwyżkami cen prądu. Eksperci opowiedzą, jakie są prognozy wzrostu cen prądu dla firm, jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd w placówce oraz jakie są sposoby finansowania instalacji PV.

Zapisy: klik

26 października, godz. 19:00

EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD, PRAWA ZWIERZĄT I SPRAWIEDLIWA TRANSFORMACJA

Interesuje Cię los zwierząt w Polsce i Europie oraz ekologia? Wtorkowe spotkanie zorganizowane przez Green Rev Institute zgromadzi szereg ekspertów i specjalistek, którzy o prawach zwierząt wiedzą wszystko. 

W sprawie sprawiedliwej transformacji i kwestii dobrostanu zwierząt w tym temacie głos zabiorą m.in.:

  • Prof. i Mec. Andrzej Elżanowski – zoolog, bioetyk, autor ponad stu prac naukowych, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Etycznego, związany z Wydziałem „Artes Liberales„ Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Karolina Skowron – aktywistka prozwierzęca, feministyczna, prawno-człowiecza, Dyrektorka Zarządzająca w organizacji „Akcja Demokracja”,
  • Dariusz Gzyra – pisarz, działacz społeczny, autor książki „Dziękuję za świńskie oczy”, Wykładowca akademicki, członek Polskiego Towarzystwa Etycznego,
  • Iga Głażewska – prawniczka, Dyrektorka polskiego biura Humane Society International,
  • mec. Karolina Kuszlewicz – adwokatka, ekspertka ds. ochrony zwierząt i przyrody, autorka bloga W imieniu zwierząt, książki „„Prawa zwierząt”,
  • Azyl dla Świń „“Chrumkowo” – azyl, dom dla 76 świnek, poprzez działania pokazują, że świnie to żywe istoty, które czują i chcą żyć,
  • Fundacja Prosiaczka Eugeniusza „Gieniutkowo” – jeden z trzech w Polsce azylów stricte dla zwierząt tzw. hodowlanych, dom dla 50 świnek.

Wydarzenie: klik

28 października, godz. 19:00-20:45

Urban Talk #wyznaczamykierunki Miasta

UrbanTalk #wyznaczamykierunkimiasta to realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie (WSZiB) cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście.

Tym razem w krakowskiej restauracji Hevre spotkają się osoby zaangażowane w ideę zrównoważonego rozwoju w mieście. 

Wydarzenie będzie transmitowane zarówno na Facebooku, jak i na Youtubie na kanale WSZiBu. Spotkanie będzie zamknięte, ale mieszkańcy Krakowa mogą włączyć się w debatę poprzez zadawanie pytań online. 

Wydarzenie: klik 

28 i 29 października 2021 roku

VI Forum Green Smart City

Tegoroczna edycja krakowskiej konferencji skupia się na działaniach, które zakłada Europejski Zielony Ład. Tematy poruszane na Forum mają istotne znaczenie dla środowiska naturalnego, klimatu, ochrony powietrza oraz zdrowia i życia ludzi. Wydarzenia organizuje Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Celem corocznego wydarzenia jest wymiana informacji z zakresu Smart City, czyli inteligentnych technologii dla miast oraz wsi (Smart Village). Dialog prowadzą ze sobą władze samorządowe, uczelnie, fundusze ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcy i mieszkańcy. 

Wstęp na wydarzenie oraz udział w warsztatach są bezpłatne.

Zapisy: klik

3-5 listopada

VI konferencja Gospodarowanie wodami odpadowymi (GWOR)

Adaptacje ogrodów miejskich do zmian klimatu, gospodarowanie wodami odpadowymi, zarządzanie kanalizacją deszczową, działania NFOŚiGW w kontekście adaptacji do zmian klimatu. To niektóre z obszarów tematycznych warsztatów i konferencji, które odbędą się w ciągu trzech dni w hotelu Metropolo Krakow by Golden Tulip przy ul. Orzechowej 11. Świat OZE objął konferencję patronatem medialnym.

Rejestracja: klik

konf GWOR mailing3 8

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.