Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

EKOwydarzenia tygodnia #7

EKOwydarzenia tygodnia #7

Od kinowych seansów, przez wycieczki po ogrodzie botanicznym, po webinary online. W tym tygodniu możemy liczyć na ciekawe i różnorodne wydarzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie!

BANER MOBILEB1
Reklama
5 1
kliknij grafikę i odwiedź stronę wydarzenia!

Eko i logicznie

Organizator: Strefa Energii

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Opis wydarzenia

Czy jednocześnie może być eko i logicznie?

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Przez 52 tygodnie, czyli cały 2021 rok, w eko wtorki prezentowane są interesujące fakty ekologiczne. Każdy może włączyć się w tworzenie serii podsyłając własne informacje.

1 1

Początek końca? Spotkanie z autorami książki

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w SzczecinieGlacjoblogia and Nauka o klimacie

Opis wydarzenia

14 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się promocja książki “Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu” – spotkanie z autorami książki Jakubem Małeckim i Julitą Mańczak, które poprowadzi Aleksandra Kardaś.

Spotkanie będzie można obejrzeć na FB Biblioteki: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie

4 1

Japonia- kulturowa i kulinarna podróż z mamą

Organizator: Centrum Kultury Dworek BiałoprądnickiDzień dobry Świecie i Iwony Marczak

Opis wydarzenia

Czy w Japonii z każdym porozumiemy się po angielsku? Czy na pewno kuchnia japońska jest tak zdrowa jak wszędzie słyszymy? Kiedy najlepiej odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni? Jak podróżuje się z mamą? Pierwszy w Nowym Roku Pociąg do podróży odjedzie 14 stycznia o godz.

7

Electro For Animals

Organizator: LostBar

Opis wydarzenia

Łączymy seans filmu dokumentalnego „Klatki – The Hidden Farms of Europe” z muzyką elektroniczną, cały dochód z wejściówek będzie przeznaczony na Otwarte Klatki. Spotkanie ma charakter dobroczynny – prozwierzęcy.

6 1

Akcja Karmnik 2020/2021

Organizator: Akcja Carpatica i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Opis wydarzenia

Emocje i wspomnienia po minionym sezonie Akcji Carpatica jeszcze nie ostygły, a już zapraszamy Was na kolejne spotkanie z ptakami i przyrodą! Tym razem, wspólnie z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego będziemy obrączkować ptaki przy karmniku w ramach Akcji Karmnik! ?Czym jest Akcja Karmnik?

To ogólnopolski projekt zbierania danych na temat zimujących ptaków. Co roku w sezonie zimowym (od początku grudnia do końca lutego) licencjonowani obrączkarze chwytają i obrączkują ptaki przy miejscach ich regularnego dokarmiania. Zebrane dzięki temu dane przyczyniają się do coraz to lepszego poznania karmnikowych gości. Ich zwyczajów i zachowań oraz historii pojedynczych osobników (jak długo żyją, jaką mają kondycję w zależności od warunków atmosferycznych, skąd i dokąd lecą).

Dzięki regularnemu prowadzeniu odłowów (raz na 2 tygodnie przez 5 godzin od wschodu słońca) jesteśmy w stanie ocenić skład gatunkowy oraz liczebność zimujących w okolicy ptaków.

2 2

Krakowski Panel Klimatyczny

Organizator: Instytut Polityk Publicznych

Opis wydarzenia

Część konsultacyjna Krakowskiego Panelu Klimatycznego za nami. Nadszedł czas na część warsztatową.
___
? Spotkanie nr 1 (informacyjno-warsztatowe): Rozumienie i mapowanie wyzwań klimatycznych, 18 stycznia 2021 r., godz. 17:30-20:00. Formularz zgłoszeniowy:
?https://tiny.pl/r5mn5
____
? Spotkanie nr 2 (warsztatowe): Transformacja klimatyczna Krakowa – zdefiniowanie strategii i działań, 21 stycznia 2021 r.; godz. 17:30-20:00. Formularz zgłoszeniowy:
?https://tiny.pl/r5mn5
____
? Spotkanie nr 3 (warsztatowo-dyskusyjne): Dyskusja nad strategią interwencji, projektami i działaniami, 28 stycznia 2021 r.; godz. 17:30-20:00. Formularz zgłoszeniowy:
?https://tiny.pl/r5mn5ℹ️

3 1

10 postanowień #dlaplanety

Organizator:  Na nowo śmieci – Julia Wizowska

Opis wydarzenia

„Zacznę codziennie ćwiczyć!”, „Zapiszę się na kurs tańca!”, „Przypomnę sobie hiszpański!”. Co widnieje na TWOJEJ liście noworocznych postanowień?

A gdyby tak… podjąć ekologiczne wyzwania? Dla dobra Planety, Twojej rodziny i Ciebie?

Na tym webinarze przybliżę Ci 10 przyjaznych dla środowiska postanowień, które możesz wprowadzić w życie w 2021 roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.