Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

EKOwydarzenia tygodnia #9

EKOwydarzenia tygodnia #9

Zbliża się kolejna wschodnia bestia… Na chłodne wieczory przygotowaliśmy listę wydarzeń online. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy!

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama
1 6

Organizator: Strefa Energii

Opis wydarzenia

Czy jednocześnie może być eko i logicznie? ?

Przez 52 tygodnie, czyli cały 2021 rok, w eko wtorki będziemy przedstawiać Wam 52 fakty dotyczące ekologii. Część z nich Was zaskoczy, część zaniepokoi.

2 6

Organizator:  BIM Cafe – projektuj nowocześnie i Only One. AutoCAD

Opis wydarzenia

Konferencja na temat zrównoważonego budownictwa i ekologii. Spotkanie poprowadzi Paulina Chylewska. Plan obejmuje dyskusje panele i wywiady, które obracają się wokół tematu budownictwa ekologicznego.

3 5

Organizator: Columbus Energy

Opis wydarzenia

Rozważasz zakup instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy? Zastanawiałeś się jaką formę finansowania wybrać? Wszystkie odpowiedzi poznasz na bezpłatnym webinarze. Specjaliści z Columbus i PKO Leasing przedstawią wiele zagadnień związanych z leasingiem dla instalacji fotowoltaicznej. Dołącz do spotkania i dowiedz się więcej.

Webinar, który odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18:00 – “Leasing jako sposób finansowania instalacji fotowoltaicznej” poprowadzi Michał Auguścik, Koordynator Operacyjny Columbus. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega finansowanie za pomocą leasingu, jak wygląda oferta instalacji fotowoltaicznej dla firm oraz dla kogo leasing będzie najbardziej opłacalny, dołącz do naszego spotkania online.

4 5

Organizator: Edu-Arctic.PL

Opis wydarzenia

Pokrywa lodowa na Oceanie Arktycznym zmienia się w ciągu roku. W okresie zimowym przypadającym na marzec powierzchnia tego pływającego lodu jest półtora razy większa od powierzchni Europy (16 mln km2), natomiast na koniec arktycznego lata we wrześniu kurczy się ona nawet do 3 mln km2.

Lód dużo mocniej odbija promienie słoneczne niż woda, dlatego obszary wolne od lodu i śniegu szybciej się nagrzewają. Z morza nie pokrytego lodem woda łatwiej odparowuje, toteż więcej pary wodnej dostaje się do atmosfery, co skutkuje również większymi opadami atmosferycznymi także nad ladami w wyniku przemieszczania się mas powietrza. Ma to więc swoje odbicie w atmosferze i mocno wpływa na cyrkulacje powietrza w europejskim sektorze Arktyki. Często takie zmiany pogodowe odczuwamy nawet w Polsce.

5 4

Organizator: Organizacje społeczne. To działaOtwarte Klatki i Azyl dla Świń „Chrumkowo”

Opis wydarzenia

27 stycznia o godzinie 18 spotykamy się z działaczami Otwartych Klatek, Azylu dla Świń Chrumkowo i Everyday Hero.

Będziemy rozmawiać o tym, jak zmienić nasz stosunek do zwierząt i czy możliwe jest całkowite odejście od przemysłowej hodowli. Goście podzielą się z nami konkretnymi wskazówkami, co może zrobić każdy i każda z nas, abyśmy w niedalekiej przyszłości żyli w świecie wolnym od cierpienia zwierząt.

Spotkanie organizujemy w ramach naszego cyklu „Dobrze zrozumieć”, w którym eksperci i ekspertki z organizacji społecznych odpowiadają na trudne pytania dotyczące problemów społecznych.

6 4

Organizator: Wspólnota ideiPrzepis na zwierzę – Norbert Woźniak

Opis wydarzenia

W dyskusji o prawach zwierząt, a związku z tym o nadaniu im podmiotowości prawnej często poruszany jest problem ich świadomości, a konkretnie – jej braku.

Wciąż ciężko przyjąć ludziom do wiadomości, że są to istoty czujące, żywe, podobne nam pod względem biologicznym. A jeśli nawet uda się do tego przekonać sceptyków, to zawsze pojawia się kolejny argument – że przecież zwierzęta „nie myślą”.

Nic bardziej mylnego. Nauka poczyniła ogromny skok w kierunku zbadania świadomości i umysłów zwierząt. Każdy kolejny rok to nowe odkrycia, nowe dowody na fakt, że nasz pies, kot, czy krowa nie są maszynami o ograniczonych możliwościach.

Zatem czy nasi podopieczni myślą? A jeśli tak, to co myślą? I czy są świadome swojego istnienia, wartości?

Dr hab. Marcin Urbaniak, etyk, wykładowca na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w rozmowie z Norbertem Woźniakiem odpowie na powyższe pytania i wprowadzi nas w świat dzikiej świadomości, w której nic nie jest takie, jakie dotychczas nam się wydawało. Może okazać się, że nigdy nie spojrzymy już na nieludzkich towarzyszy w ten sam sposób.

Bo jak to możliwe, że papuga potrafi zadać swojemu opiekunowi pytanie o własną egzystencję?

7 4

Organizator: NZS UW and Złap Przyjaciela NZS UW

Opis wydarzenia:

Co się dzieje z jeżami, które z jakichś przyczyn nie mogą już tuptać? Część z nich trafia do Jeżurkowa, czyli założonego w 2011 roku Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skierdach, gdzie poddawane są troskliwej opiece, by mogły wrócić na wolność.

Razem z projektem Złap Przyjaciela NZS UW możecie wirtualnie odwiedzić go i Wy, by odkryć sekrety jeży i poznać tajniki funkcjonowania tamtejszego szpitalika. O małych kolczastych przyjaciołach (i nie tylko) opowie Oktawian Szwed, założyciel Jeżurkowa.

8 1

Organizator: Edu-Arctic.PL

Opis wydarzenia

Śnieg to nieodłączny element zimowego krajobrazu. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat zimy w Polsce stały się cieplejsze, a z chmur zamiast śnieg pada deszcz. W naszym kraju śnieg najczęściej możemy spotkać na południu, w górach.

W naszych szerokościach geograficznych mroźne zimy, a w raz z nimi opad atmosferyczny w postaci śniegu, spełniają bardzo ważną rolę.

Jak powstaje śnieg?

Gdzie i jak długo występuje pokrywa śnieżna? Jaką rolę odgrywa w środowisku? I jakie mogą być konsekwencje jego braku?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie wykładu.

9

Organizator: Filharmonia Śląska

Opis wydarzenia

Pierwszy EKO Koncert w 2021 roku upłynie pod znakiem zimy, lodu i mrozu. Możemy jednak zapewnić, że muzyka, choć nawiązująca do najchłodniejszej z pór roku, rozgrzeje zziębnięte serca kompozycjami Stanisława Moniuszki i Piotra Czajkowskiego. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.