Elektryczna ciężarówka od Tesli zadebiutuje już 26 października

otwarcie Gigafabryki Tesli

Elon Musk za pomocą swojego konta w serwisie Twitter ogłosił, że premiera elektrycznej ciężarówki firmy Tesla będzie miała miejsce 26 października br. To właśnie wtedy upublicznione zostaną jej wygląd oraz maksymalne osiągi. Pierwotnie prezentacja Tesli Semi miała odbyć się we wrześniu, lecz przesunięto ją na późniejszy termin.

Wedle nieoficjalnych doniesień nowy model ciężarówki elektrycznej ma pozwalać na pokonanie dystansu do 480 km na jednym ładowaniu, choć są to najbardziej optymistyczne szacunki. Fanom tego typu pojazdów nie pozostaje zatem nic innego, niż poczekać nieco ponad miesiąc, by dowiedzieć się wszystkiego na temat nowego modelu, który najprawdopodobniej w przyszłości zagości w stałej gamie samochodów marki Tesla.

Co ważne, 26 października nie będzie dniem wprowadzenia ciężarówki do sprzedaży: wtedy zostanie jedynie zaprezentowany prototyp, który może podlegać dalszym modyfikacjom. Nie zmienia to jednak faktu, że branżę transportową w kolejnych latach czeka zapewne mała rewolucja.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Bojkot energii elektrycznej z Białorusi? Litwa ma plan

Następny artykuł

Lotos wybuduje stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,