Elektryczne autobusy już niebawem w Katowicach

Polskie miasta inwestują duże pieniądze w komunikację miejską. Wszystko po to, by unowocześnić flotę, która w wielu przypadkach lata świetności ma już za sobą. Warszawa czy Kraków mogą pochwalić się autobusami z napędem elektrycznym, które jeżdżą na wybranych liniach. Nie dziwi więc fakt, że pozostałe miasta Polski również chcą iść z postępem – w tym Katowice.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg na zakup 10 elektrycznych autobusów dla Katowic. Połowę z nich dostarczy Ursus, a pozostałą część Solaris. Autobusy, które zostaną wyprodukowane przez Ursus będą jednoczłonowe, zaś te od Solarisa to modele przegubowe. Pojazdy od obu dostawców zasilane będą energią elektryczną, co było jednym z warunków przetargowych.

Autobusy mają zostać dostarczone przed wrześniem 2018 roku. Właśnie wtedy trafią do niektórych katowickich linii komunikacji miejskiej. Wiadomo już, że to nie koniec zamówień. Do 2020 roku miasto planuje zakup kolejnych 20 egzemplarzy autokarów napędzanych energią elektryczną.

Fotowoltaika od Columbus Energy