Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczne Lamborghini? Już niedługo sportowy samochód na prąd

Elektryczne Lamborghini? Już niedługo sportowy samochód na prąd

Najnowsza strategia rozwoju Automobili Lamborghini Direzione Cor Tauri uwzględnia pełną elektryfikację gamy modelowej do 2024 roku. Realizacja strategii pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 o 50% do początku 2025 roku.

Reklama

Plan elektryfikacji

Strategia została nazwana Direzione Cor Tauri (wł. kierunek Cor Tauri), w nawiązaniu do najjaśniejszej gwiazdy w gwiazdozbiorze Byka. Stephan Winkelmann, prezes marki przedstawił ją podczas wirtualnej konferencji prasowej.

– Plan elektryfikacji Lamborghini to nowo wytyczony kurs, niezbędny w kontekście radykalnie zmieniającego się świata – podkreślił Stephan WinkelmannChcemy wnieść swój wkład w ograniczenie wpływu na środowisko. Nasz plan obejmuje zarówno nasze produkty, jak i zakłady w Sant’Agata Bolognese. Lamborghini zawsze było synonimem doświadczenia w budowie silników o wyjątkowych osiągach. Dzisiejsze zobowiązanie, poparte największym planem inwestycyjnym w historii marki, potwierdza nasze głębokie oddanie klientom, entuzjastom, a także naszym pracownikom i ich rodzinom.

Cor Tauri 2

Hybrydowa transformacja

Prezes Automobili Lamborghini zapowiedział, że w 2023 roku marka wprowadzi na rynek swój pierwszy seryjny samochód hybrydowy, a do końca 2024 roku cała gama modelowa zostanie zelektryfikowana. Marka informuje, że inżynierowie i technicy firmy pracują nad zapewnieniem użytkownikom dotychczasowych osiągów i wrażeń z jazdy. Dla zrównoważenia dodatkowej masy pojazdów spowodowanej elektryfikacją zostaną zastosowane lekkie materiały z włókna węglowego. Firma deklaruje również cel zmniejszenia emisji CO2 o 50% do początku 2025 roku.

Pierwsze w pełni elektryczne Lamborghini

Marka planuje wypuścić w pełni elektryczny pojazd. Czwarty model gamy ma zostać zaprezentowany pod koniec lat 20.

Na tym nie koniec. Firma podejmuje różnorodne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – od samochodów, po budynki produkcyjne i biurowe zakładu Sant’Agata Bolognese.

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.