Elektryczne “wózki” Volvo

Volvo Trucks realizuje swój program elektryfikacji i aktualnie opracowuje oraz testuje kilka elektrycznych wersji swoich ciężarówek, w tym Volvo FL Electric, którą można konfigurować z różnymi pakietami akumulatorów, oraz Volvo VNR Electric.

Volvo zapowiedziało, że pierwsze elektryczne ciężarówki zacznie sprzedawać już w przyszłym roku. Póki co ta szwedzka firma zaprezentowała Volvo FL Electric, czyli 16-tonową ciężarówkę, którą można konfigurować z różnymi pakietami akumulatorów o pojemności od 100 do 300 kWh i zasięgu do 200 km (186 mil).

W międzyczasie Volvo Trucks przedstawiło również swoją całkowicie elektryczną śmieciarkę o zasięgu do 200 km, a we wrześniu tego roku pojawiła się również koncepcja autonomicznej ciężarówki bez kabiny dla kierowcy.

Większość elektrycznych propozycji Volvo bazuje na technologii już produkowanych samochodów ciężarowych tej marki. Podobnie jest w przypadku modelu Volvo VNR Electric, który nad drogi ma trafić już w 2020 roku.

“Z dumą ogłaszamy Volvo VNR Electric, zaprojektowane z myślą o miastach, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju i flotach operujących w ramach regionalnych operacji transportowych i dystrybucyjnych. Volvo VNR Electric wykorzystuje wszechstronność nowej serii Volvo VNR dzięki sprawdzonemu, w pełni elektrycznemu układowi napędowemu i stanowi strategiczny krok w kierunku kompleksowego ekosystemu transportowego. Miasta priorytetowo traktujące zrównoważony rozwój swoich obszarów mogą wykorzystywać zelektryfikowane rozwiązania transportowe, aby poprawić jakość powietrza i zmniejszyć hałas komunikacyjny”, komentuje koncepcję Volvo VNR Electric Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks North America.

Volvo nie przedstawiło jeszcze specyfikacji wspomnianego modelu, ale zapowiada jego prezentację na drogach Kalifornii w przyszłym roku. Według producenta VNR Electric trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej już w 2020 roku.

Żródło: https://electrek.co/

1 comment
  1. Bedac juz stalym , wieloletnim , czytaczo-ogladaczem , swiatowych informacji tej strony (swiatoze) , cieszy mnie takie zredagowanie tej publikacji , z podstawowego powodu jakim jest nie ujawnianie wszystkich informacji , w dodatku nie popartych zdjeciami omawianych obiektow . Nazwa firmy , ktora latami budowala swoj wizerunek pozytywny , niech nam bedzie pewnikiem do radosci oczekiwania danego produktu . Zyczmy wszyscy , codziennie i swiatecznie ,wszystkim Tym , ktorzy tworzyli i tworza obiekty roznych nacji , dla dobra Czlowieka i Srodowiska Naturalnego , by nigdy od tych zasad nie odstapili ! Wszelkiego powodzenia zyczy – PROF.DR./…/ RES specialist SSG/PV ; SEP-E; Konstruktor ; Ecolog ; JANUSZ NUSIK POWALSKI / Tworca i szef Filharmonii Czterech Zywiolow -Poland-World przy The Institute of Imagination Development – /78 – Poland/World

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!