Elektrycznie po mieście – Electric Taxi

Firma Electric Taxi wciąż się rozwija. Wszystko zaczęło się od Warszawy, ale aktualnie wprowadzają swoje usługi m.in. w Krakowie i Katowicach.  Do przewożenia pasażerów wykorzystują samochód Nissan Leaf, o którym mieliśmy już okazję wspominać.

Jak zapewnia Electric Taxi, wyróżnikami ich usług są: wysoki standard oraz frajda z podróżowania autem elektrycznym. Przedstawiciel firmy, Wiesław Karpiel opowiada, że początkowo w ogólnym szumie drogowym część klientów nie zauważa, jakim samochodem jedzie. Reagują jednak pozytywnie, gdy się ich o tym poinformuje. Pojawiają się także pasażerowie, którzy świadomie chcą korzystać z pojazdów elektrycznych ze względu na ochronę środowiska.

Za wysoki standard usług odpowiada m.in. marka samochodu – Nissan Leaf. Firma poinformowała, że wybrała ten model ze względu na wygląd oraz wygodę podczas jego prowadzenia. Dodatkowo auto wyposażone jest w duży 10 calowy tablet oraz w czytnik kart, co poszerza możliwość form płatności. Na jednym ładowaniu samochód jest wstanie przejechać około 200-220 kilometrów, a w trakcie płynnej jazdy nawet 250.

Nissan Leaf można naładować na trzy różne sposoby – tradycyjnie, czyli z gniazdka domowego, za pomocą ładowarek pośrednich (ładujących szybciej) oraz ładowarek szybkich. Tych ostatnich jest sporo w Warszawie, ale np. w Krakowie coraz więcej firmy jest zainteresowanych ich zainstalowaniem w ramach programu elektryfikacji miasta.

W 2018 roku Electric Taxi planuje zakup kolejnych samochodów. Póki co dysponuje flotą składającą się z 15 aut, ale powiększyć się ma ona do 150.  Ich taksówki można zamówić telefonicznie bądź za pomocą aplikacji.