Elektryczny batmobil z wysuwanymi skrzydłami z paneli słonecznych

Elektryczny batmobil z wysuwanymi skrzydłami z paneli słonecznych

Czym jeździłby Batman, jeśli dbałby o środowisko? Agencja kreatywna Wolfgang LA z Los Angeles znalazła odpowiedź. Thundertruck to ich najnowsza koncepcja elektrycznego pickupa z wysuwanymi panelami słonecznymi, które kształtem przypominają skrzydła nietoperza.

Thundertruck – konkurencja dla Tesli?

Thundertruck to zasilany bateryjnie pojazd z napędem 4×4, który wygląda jak z filmu science-fiction.

618b07b56c70f
Thundertruck, źródło: wolfgangla.com

Pod względem designu może śmiało rywalizować z Cybertruckiem. Ciężarówka z napędem elektrycznym, podobnie jak model Tesli, wykorzystuje energię słoneczną.

Batmobil z wysuwanymi panelami słonecznymi

Nad ciężarówką rozłożyć można panele słoneczne, które dzięki energii słonecznej zasilają akcesoria, takie jak wbudowana kuchenka indukcyjna, lodówka i klimatyzacja. Panele mogą również zostać wykorzystane m.in. do naładowania telefonu.

Agencja twierdzi, że ciężarówka będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu prawie 650 km. Możliwość przebycia takiego dystansu plasuje Thundertruck w czołówce rynku aut elektrycznych pod względem zasięgu. Nie jesteśmy jeszcze jednak w stanie ocenić, czy auto faktycznie dysponować będzie takimi możliwościami. Thundertruck pozostaje na razie w fazie projektu.

Chcesz zobaczyć auto elektryczne, które nie wymaga ładowania i jest już w sprzedaży? Zobacz artykuł:

źródło: wolfgangla.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.