Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze auto zasilane Słońcem, które nie wymaga ładowania. Aptera już w sprzedaży

Pierwsze auto zasilane Słońcem, które nie wymaga ładowania. Aptera już w sprzedaży

Aptera to pierwszy na świecie pojazd elektryczny zasilany energią słoneczną, który nie wymaga ładowania w przypadku większości codziennych zastosowań. Mniejszy wpływ na planetę idzie w parze ze swobodą i niesamowitym wyglądem. Samochód na energię słoneczną bez ładowania ma także inne zalety i jest już dostępny w sprzedaży.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Samochód na energię słoneczną bez ładowania

Aptera zmienia sposób myślenia o projektowaniu i budowie pojazdów. Dzięki drukowaniu 3D, sztucznej inteligencji i kompozytowemu korpusowi, firma stworzyła samochód o wręcz kosmicznym wyglądzie.

Zobacz pierwsze auto zasilane słońcem, które nie wymaga ładowania:

Najważniejsze w tym aucie są jednak unikalne panele słoneczne w kształcie rombu, które maksymalizują wykorzystanie energii słonecznej.

Luna01133817 scaled 1
DSC02303 scaled 1
od gory
Unikalne panele słoneczne w kształcie rombu, źródło: aptera.us

Zapewniają 700 W mocy ciągłego ładowania — niezależnie od tego, czy samochód się porusza, czy stoi w miejscu. Dzięki samej energii słonecznej auto może pokonać nawet 65 km dziennie. Na optymalizację jazdy wpływa także zastosowanie jedynie trzech, zamiast standardowych czterech kół.

Auto dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych: Luna (szary),Noir (czarny) i Sol (biały).

luna
Luna, źródło: aptera.us
noir
Noir, źródło: aptera.us
sol
Sol, źródło: aptera.us

Czym jeszcze charakteryzuje się Aptera?

Wydajność

Aptera została stworzona od podstaw z myślą o jednym celu — efektywności energetycznej. Unikalny, aerodynamiczny kształt pozwala zaoszczędzić 70% energii w porównaniu z innymi pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi jeżdżącymi obecnie po drogach. Aptera jest zakrzywiona na przodzie, szeroka po bokach i zwężająca się w kierunku tułowia — jak mały, szybki samolot. Na jednym ładowaniu może pokonać ponad 1600 km.

Lekkość

Lżejsze samochody wymagają zużycia mniejszej ilości energii do poruszania się. Aptera waży o 65% mniej niż inne dzisiejsze pojazdy elektryczne, dzięki korpusowi zbudowanemu z ultralekkich kompozytów. Jego łukowaty kształt naśladuje fizykę skorupki jajka — twórcy twierdzą, że konstrukcja zapewnia siedmiokrotnie większe bezpieczeństwo niż stal.

Ekologia

Każdy właściciel Aptery może zmniejszyć swój ślad węglowy ponad 6350 kg CO2 rocznie, w porównaniu do innych środków transportu. 

Chcesz wiedzieć więcej o najnowszych technologiach w transporcie? Zobacz artykuł:

źródło: aptera.us

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.