Elektryczny gokart od Segway’a

Segway zaprezentował nową wersję swojego elektrycznego gokarta – Segway Ninebot Electric Gokart. Ze względu na przyspieszenie oraz wygodę jazdy ten mały pojazd zyskuje na popularności.

Segway od 2015 roku staje się coraz bardziej rozpoznawalny, jako producent małych, osobistych pojazdów elektrycznych, przede wszystkim tych dwukołowych. Dużą popularność przyniosło mu Mini Pro, który jest hybrydą starszej wersji Segway Ninebot i hoverboardu tej firmy. Pojazdy te dostępne m.in. w usługach sharingowych wypożyczali – Bird, Spin i Lime.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wypuszczając na rynek Segway Ninebot Electric Gokart, firma chce poszerzyć możliwości poruszania się pojazdami elektrycznymi. Korpus tego elektrycznego gokarta jest połączeniem dodatkowego układu napędowego i tylnych kół z Segway Mini Pro. Całość jest regulowana, więc można pojazd dopasować do wzrostu użytkownika. Jak deklaruje producent, gokart umożliwia jazdę osobom ważącym do 100 kg.

Elektryczny gokart Sehway’a może przyspieszyć do 20 km/h w mniej niż 2 sekundy, co, jak zapewnia firma, jest współmierne do wyników w ciągu pierwszej sekundy samochodów, takich jak Porsche Boxter lub Volkswagen GTI.

Elektryczny gokart można zakupić w przedsprzedaży – jako dodatek do Mini Pro w cenie 669 dolarów amerykańskich (ok. 2 500 złotych) lub całość za 1 099 (ponad 4 000 złotych). Segway podkreśla, że na ten moment zebrał już zamówienia w wysokości ponad 580 tys. dolarów.