Elektryczny kamper od Dethleffs

Od dłuższego czasu elektryfikacja motoryzacji nie dotyczy wyłącznie samochodów osobowych, ale także innych, wyspecjalizowanych pojazdów. Niedawno właśnie jeden z tego typu środków lokomocji został zaprezentowany przez markę Dethleffs, specjalizującą się w produkcji samochodów idealnych na wakacje, znanych w Polsce jako kampery.

Model Dethleffs e.home to koncepcyjny kamper, który powstał na bazie samochodu marki IVECO, lecz dzięki licznym modernizacjom zmienił się nie do poznania. Prawie cała zewnętrzna część powierzchni mieszkaniowej tego pojazdu pokryta została panelami fotowoltaicznymi, których łączny obszar wynosi 33 m2; mogą one dostarczyć do 3 kW energii elektrycznej w słoneczny dzień. Tego typu panele PV pozwolą cieszyć się energią nawet w najdzikszych zakątkach Ziemi.

Kamper został wyposażony w silnik elektryczny, którego moc wynosi 80 kW oraz baterię pozwalającą pokonać na jednym ładowaniu niemal 300 km. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy pojazd trafi do sprzedaży oraz jaka będzie jego cena, jednak można przypuszczać, że nie będzie to mała suma.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Samochody Tesla znacznie przyczyniły się do redukcji emisji CO2

Następny artykuł

Trzy dni dla ekologii i biznesu w Poznaniu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,