Samochody Tesla znacznie przyczyniły się do redukcji emisji CO2

Gazy cieplarniane są dużym niebezpieczeństwem dla całej planety. Redukcja ich emisji jest jednym z najważniejszych celów wielu potężnych gospodarek tego świata, choć są państwa, które unikają tego tematu. Amerykańska firma motoryzacyjna kierowana przez Elona Muska udowodniła niedawno, jak wiele uczyniła dla ziemskiej atmosfery poprzez wdrażanie innowacji w branży motoryzacyjnej.

Tesla jest prekursorem elektrycznych samochodów i ciągle przeciera szlaki dla nowych produktów, przez co inni producenci zmuszeni są do wprowadzania kolejnych innowacji. Na swojej stronie internetowej Tesla pochwaliła się ilością dwutlenku węgla, jaka nie dostała się do atmosfery dzięki osobom, które na co dzień jeżdżą samochodami tej amerykańskiej marki.

Licznik zmienia się dynamicznie, a na chwilę obecną wskazuje blisko 2,5 miliona ton. Podane są również interesujące statystyki z podziałem na kraje, w których ujęta została również Polska – dzięki pojazdom Tesli emisja CO2 w Polsce stała się mniejsza o 0,005 kg na osobę. W rankingu prowadzi Norwegia, gdzie na jednego obywatela przypada 4,20 kg niewyemitowanego dwutlenku węgla. Łącznie największe oszczędności w emisji CO2 zostały poczynione przez obywateli Stanów Zjednoczonych, lecz wynik na jednego obywatela nie robi już takiego wrażenia, jak ma to miejsce w przypadku wyników osiąganych przez kraje skandynawskie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fotowoltaiczne ubrania

Następny artykuł

Elektryczny kamper od Dethleffs

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,