Elektromobilność Samochody Tesla znacznie przyczyniły się do redukcji emisji CO2 19 października 2017 Elektromobilność Samochody Tesla znacznie przyczyniły się do redukcji emisji CO2 19 października 2017 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Gazy cieplarniane są dużym niebezpieczeństwem dla całej planety. Redukcja ich emisji jest jednym z najważniejszych celów wielu potężnych gospodarek tego świata, choć są państwa, które unikają tego tematu. Amerykańska firma motoryzacyjna kierowana przez Elona Muska udowodniła niedawno, jak wiele uczyniła dla ziemskiej atmosfery poprzez wdrażanie innowacji w branży motoryzacyjnej. Reklama Tesla jest prekursorem elektrycznych samochodów i ciągle przeciera szlaki dla nowych produktów, przez co inni producenci zmuszeni są do wprowadzania kolejnych innowacji. Na swojej stronie internetowej Tesla pochwaliła się ilością dwutlenku węgla, jaka nie dostała się do atmosfery dzięki osobom, które na co dzień jeżdżą samochodami tej amerykańskiej marki. Licznik zmienia się dynamicznie, a na chwilę obecną wskazuje blisko 2,5 miliona ton. Podane są również interesujące statystyki z podziałem na kraje, w których ujęta została również Polska – dzięki pojazdom Tesli emisja CO2 w Polsce stała się mniejsza o 0,005 kg na osobę. W rankingu prowadzi Norwegia, gdzie na jednego obywatela przypada 4,20 kg niewyemitowanego dwutlenku węgla. Łącznie największe oszczędności w emisji CO2 zostały poczynione przez obywateli Stanów Zjednoczonych, lecz wynik na jednego obywatela nie robi już takiego wrażenia, jak ma to miejsce w przypadku wyników osiąganych przez kraje skandynawskie. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.